Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Un mic test(hornuri)

Recommended Posts

• Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

De ce horn ? Pe langa ca nu coboara hornurile , al tau (cu intrarea cat difuzorul) nici nu urca bine in frecventa. Cred ca mai bine suna difuzorul fara horn... Chiar ai nevoie de spl mare doar intre 200-500Hz?Alea-s BLH-uri?Cu iesirea hornului asa mica?Cum de ti-a venit sa-ti faci asemenea boxe?Telefonul ala e intr-o pozitie cam nefireasca :nas:

De ce horn ? Pe langa ca nu coboara hornurile , al tau (cu intrarea cat difuzorul) nici nu urca bine in frecventa. Cred ca mai bine suna difuzorul fara horn... Chiar ai nevoie de spl mare doar intre 200-500Hz?Alea-s BLH-uri?Cu iesirea hornului asa mica?Cum de ti-a venit sa-ti faci asemenea boxe?Telefonul ala e intr-o pozitie cam nefireasca :nas:

Cu hornurile am o boala. Am facut 3 incinte la viata mea. toate hornuri :)).Ce se vede in imagine este doar un test. In timp o sa am un sistem cu hornuri de la 35 la 20.000 :). Tractricea(hornul din ipsos) este pentru un driver de la monacor care coboara pana la 160hz. O sa iasa ceva cu destul de multa dinamica zic eu :).BLH-urile au iesirea in spate. cand nu stau in colt descopar acel port si se aude mai ...bine.