Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

NEI sasiu E91b

Recommended Posts

Salutare , Are cineva o memorie 24C16 ATMEL adevarata ? Ma chinuie propriul NEI , E91b , procesor SDA5255-B002 inlocuit de curand . Defect postat si de altii pe diverse forumuri : nu memoreaza nici programe nici valorile reglajelor analogice ( sunt pe mijloc ) , in service toate sunt pe 0 . il folosesc inca fiindca imi place , altfel il aruncam demult...am incercat "n" dumpuri , "n" memorii , dar nu vrea . Cineva mi-a trimis procesorul si o memorie cu care nu facea mare branza , am incercat s-o sterg si s-o reinscriu cu dump salvat de pe unul bun , dar nu vrea sa se sterga , poate nu stiu sa folosesc bine Pony Prog ...

• Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Voiam sa spun o memorie ATMEL ...cum sa zic , originala , nu China . Se "povesteste " ca sasiele astea merg numai cu asa ceva . Dv. ati pus altfel de memorie si a functionat ?Am verificat traseele I2C dintre procesor si memorie si sunt ok , deasemeni si cu jungla ( ba chiar am incercat cu o jungla ..desi , -poate nu era cazul ) . Procesorul si memoria le-am luat de la cineva de incredere , de la care iau multi colegi componenteeste interfata clasica de pe Lancos , functioneaza bine , cred , pana acum am rezolvat ce am avut de ...O scema de sasiu E9a exista ? As vrea sa vad diferentele intre procesoareMerci

Nu pot sa spun 100% asta,dar ce pot sa spun ca niciodata nu m-a interesat cine este fabricantul si absolut niciodata nu am avut probleme(doar cu memorii care interfata nu le putea scrie si citi ori astea clar erau defecte)dar e adevarat ca interfata cu care scriu eu este o interfata buna.