Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Genul de muzica favorit


Vizitator

Ce gen de muzica preferati?  

717 membri au votat

  1. 1. Ce gen de muzica preferati?

    • Muzica electronica
      71
    • Reggae
      28
    • Relaxare / Ambientala
      45
    • Populara & Etno
      24
    • Rock
      109
    • Pop
      46
    • Orientala / Indiana
      6
    • Oldies
      63
    • Latino
      20
    • House
      37
    • Jazz
      37
    • Dance
      55
    • Hip-Hop / Rap
      51
    • Blues
      41
    • Country
      35
    • Clasica / Simfonica
      52


Postări Recomandate

A fost ziua lu sefa? Daca da, in speranta ca ma pun si eu bien cu sefa :d , ii doresc sa aibe parte de tot ce imni doreste ea mie. :da Revenind pe subiect... greu de spus... in general imi place sa ascult muzica, nu asm preferinte spec iale pentru vreun anumit gen de muzica. Bineinteles... au si o ierarhie...toti cantaretii astia. Sa recunosc, imi plac cateva manele [ aia cu mandra floare trandafir, si pustoaica a lu guta...si atat ] Nightwish, Tarja, Evanescence, Queen, Nirvana, Holograf, Dj Project, ParazitiiIl urasc pe Puia, pe ala chelu din reclama vodafone, Smiley... Deasemenea, mare parte din timp mi-o petrec ascultand melodii oldies [ gen Magic FM ], dar si muzica de genul Vibe FMImi place muzica... buna, cei mai sus amintiti, sunt ... un fel de preferinte mai speciale.

Link spre comentariu

Cind am votat eu, nu se putea vota decit un singur stil de muzica. Imi mai place muzica pop si folk, dar preferata mea ramine muzica rock si in special rock-ul anilor '70, cind se putea asculta muzica de cea mai buna calitate(binenteles nu la posturile noastre de radio). Un anumit post de radio(pe care-l ascult cu placere) transmite numai muzica rock.

Link spre comentariu

ROCK-ul e pe primul loc !!! :aplauze :supz: (sa moara sorteh si cu sharky)Dar asta din cauza ca nu exista si optiunea manele, ca altfel .... :crazy: sint numai cocalari p-aici.Vasile, rockeri si manelarii sint cam aceeasi specie de om, au aceleasi obiceiuri de rahat : bautura, tigari si multa destrabalare si miserupism. So, Funk them all !Pai... Madalina, mie mi se pare tare monoton sa ai doar un singur gen de muzica care sa-ti placa. Sint atit de multe genuri frumoase. Pai ce facem, ori iubim muzica ori genurile ? Cind ii vad p-astia obsedati de cite un gen de muzica imi vine sa vars. Ba rockeri, ba raperi, ba manelari (astia oricum, asa s-au nascut, n-a fost alegerea lor), ba houseri, etc... Aaaa si mai sint aia cu clasica, aia sint cei mai penibili. Am un prieten (defapt, am avut - dupa ce o sa citeasca ce am scris aici) care era raper cind eram noi tineri. Nu ne-am mai vazut de multi ani. Si acum, de curind, l-am gasit pe facebook. Ce credeti ? Baiatul acum studiaza la facultatea de filozofie si asculta muzica clasica ! Ba, ma lasi !? :ras: Ce dreacu ma, numai ciumpalaci ... Parca muzica ar fi sinurul lucru care ne defineste ca oameni.Mada, tu ce muzica asculti ? :naughty:

Link spre comentariu

Muzica adevarata(de calitate) ,nu are ... gen!

Ca si poezia ,muzica este ... matematica .

Si cum pentru orice problema exista cel putin trei moduri de rezolvare asa si muzica poate fi ...

ADEVARATA, COMERCIALA sau Kitsch

 

PS.

Si pentru ca sunt multi amatori deTRICOURI care sunt sub 1000 postari , cedez tricoul unui tanar entuziast ,indiferent de numarul postarilor, cu conditia ca tanarul sa se exprime si sa scrie corect ...romaneste.

Alegerea apartine ... Sefei , evident .

Imi permit totusi o sugestie de care poate sau nu tine seama ;va mai amintiti de ... greenhorn

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări