Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Radio CD auto Daewoo AGC-5240

Recommended Posts

Va salut!Are probleme la afisarea ceasului (orei). Acum cateva luni nu se mai putea seta ora (de fapt, se puteau regla minutele si ora, dar nu tinea minte ora setata). Acum nu mai afiseaza de loc ora la apasarea butonului "INFO", situat in dreapta, jos, pe panoul frontal.La trecerea radioului in stand-by ar trebui sa ramana afisata ora, lucru care nu se mai intampla.Am manualul de service, dar nu mi-am dat seama unde sa sap.Multumesc.

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 2 months later...

buna seara! am primit si eu un astfel de radio cd auto Daewoo AGC-5240,a avut TDA8571J defect ,nu functiona doua iesiri si se incingea foarte tare,l-am schimbat ,mai am o problema la el ,cu reglajul volumului,la inceput am crezut ca este potentiometrul,l-am curatat dar apoi am observat ca daca apas putin pe fata detasabila tinde sa functioneze cat de cat am gasit o schema pe net dar nu are schema electrica de la fata detasabila numai ceva despre placa pcb ,stiu ca are un traseu de circuit cu intrerupere dar oricat m-am chinuit nu pot sa revelez traseele de circuit,rugamintea mea este daca are cineva o schema sau macar o schema asemanatoare ca sa imi dau seama cu functioneaza acest potentiometru si cumeste conectat in circuit,multumescatasez o poza cu potentiometrul

post-22118-139829332117_thumb.jpg