dre Posted July 18, 2011 Share Posted July 18, 2011 Am o clapeta actionata electric . Cand motorasul este actionat ,acesta invarte niste roti dintate, pe una din ele este clapeta , iar cealalta roata dintata are 2 pini care aluneca de o banda rezistiva, gen potentiometru. Am desfacut-o deoarece imi facea probleme , cand o cuplez se aude un tiuit si motorasul tot misca clapeta cate jumatate de cm in fiecare directie . Fiind la relanti cred ca clapeta ar trebui sa stea fixa intr-o pozitie anume ,dar nu inteleg de ce se misca in continuu . E posibil sa fie busita electronica de comanda ,sau banda rezistiva ? Am curatat cu electrocleaner insa fara succes, tot asa imi face ,tiuit si miscare continua in ambele directii. Link to comment
gcom61 Posted July 18, 2011 Share Posted July 18, 2011 De la ce mecanism este dispozitivul?Este posibil ca puntea care comanda motorul sa fie defecta. Link to comment
dre Posted July 18, 2011 Author Share Posted July 18, 2011 La asta m-am gandit si eu , dar de unde sa se auda tiutul ala ? Mecanismul e de la o clapeta pentru aer . Link to comment
gcom61 Posted July 18, 2011 Share Posted July 18, 2011 La asta m-am gandit si eu , dar de unde sa se auda tiutul ala ? Mecanismul e de la o clapeta pentru aer .Scuze,m-am exprimat gresit; de ce model auto este vorba(an fabricatie,motorizare,climatronic,etc.),cu cat mai multe date cu atat cineva te poate indruma mai usor.Teoretic este vorba de un amplificator diferential caruia i s-a redus plaja cuplare(hysterezis).In functie de marca poate gasim ceva scheme sau blocuri comanda. Link to comment
LARY Posted July 18, 2011 Share Posted July 18, 2011 Salut, tiuitul se aude de la motorasi, in momentul in care intra in el o tensiune mica (1-2-3 volti) motorasul scoate acel tiuit.Acum nu stiu daca acea tensiune e normala da motorasul nu va fi afectat cu nimic. Link to comment
bubulica Posted August 2, 2011 Share Posted August 2, 2011 Motorasul acela se misca inainte si inapoi la relanti (de fapt clapeta face asta) deoarece acea clapeta functioneaza ca un soc automat - daca nu ma insel cumva este de la motor Renault D4F 1.2 16v ? Cel putin la aceasta motorizare EXACT fenomenul asta se intampla. Ajustarea motorasului se face in tensiune - deci mai multa tensiune se invarte mai repede, mai putina...abia se taraie - motiv pt care scoate tiuitul ala (e normal sa fie asa). Motivul este pentru a se putea controla mai fin si mai precis motorasul.Pe de alta parte aceasta motorizare nu are motoras pas cu pas - IAC, are doar clapeta aia motorizata care este controlata in totalitate de ECU si prin care la relanti se tine si socul automat. Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now