Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

invertor sudura rezonant


Postări Recomandate

faceti un cont la

www.postimage.org/

la fiecare poza apare show codes

apoi se selecteaza din tabelul afisat:Thumbnail for Forums

copy to clipboard

eu m-am descurcat pana la urma,nu e greu

dau exemplu o poza a mea

 

Posted Image

 

aici am selectat din stanga link-ul cu clic dreapta--copy si apoi pe forum clic dreapta--paste

Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...

topesc un electrod de 2,5 si nici nu se incalzeste radiatorule super-cand se lipeste electrodul(depaseste curentul max de rezonanata) tensiunea scade la 3v si astfel se limiteaza puterea debitata fara riscul de a arde igbt urilecand se lipeste electrodul la Telwin am o strangere de inima ca se ard tranzistorii-in schmb la asta nu mi e frica mai ales c am dublat igbt urile

Link spre comentariu

m a intrebat cineva mai sus care este f de rezonantala mine a iesit 34,3khz si este dependenta de fiecare element din puntea de rezonantaam folosit 12 c wima la 1000v cc iar miezul pt inductanta recuperat din tv -fara o dotare min +un osciloscop, o rez de sarcina de 0.1-1 ohmi/3000w si vointa nu va recomand sa va apucati de treabasucces

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări