Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Nu imi iese o simulare - PLS HELP !!!


adi_0106

Postări Recomandate

se da difuzorul cu parametrii:FS: 29.5 hzQms: 4.053Vas: 81.08 litresXmax: 8.5 mmSd: 0.044 sq.cmQes: 0.953Re: 3.7 ohmLe: 0.801 mHZ: 4 ohmPe: 200 wProducatorul recomanda o cutie bass-reflex de 44.5 L (1.5 cu.ft) cu un port de 3" diametru si 9.85" lungimeAm bagat cele de mai sus in basssbocs si graficele arata naspa de tot :smt017 Ce imi recomandati sa fac ?? mentionez ca dizorul este cumparat deja

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

ori sunt eu batut in cap ori e din cauza oboselii :smt021 trimite-mi si mie proiectul in formatul in care sa il deshid cu basssbocs sa vad si eu ce ai facut acoloPS: tipu vrea incinta tub - hexagonala - dar asta nu e mare problema este vorba de difuzorul Domotec MS-812 - difuzoarele cele negre cu suspensia groasa - si cupola mare de plastic pe care este simbolul de la domotec

Link spre comentariu

in cele din urma tipu` a ales incinta inchisa hexagonaladar pe mine m-a chinuit talentul si am simulat si un band-pass si uitati ce am obtinut !!!PS: daca nu e bun - nu imi sariti va rog in cap ca nu stiu inca cum e treaba cu band-pass-urile astea - si ziceti-mi ce e gresit si ce ar trebui sa fac

Link spre comentariu

bandpasul care am incercat sal simulez arata rau...chiar foarte rau :smt006 dimensiunea minima a primei cutii e undeva la 200l a doua pe la 50 de l ca sa arate cit de cit liniar amplitudinea....problema e group delayul...ajunge pe undeva pe la 27 ms la 20hz :axe: ...asha ca daca esti fan 50 cents...ar merge sau pui un trece sus care taie pe la 30hzdifuzorul asta e o porcarie :toimonster:p.s. adi vezi ca ai spikeu ala in stinga...la frecventza de sus...ai acordat incinta prea sus

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări