Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
Guest Panadol

300W rms, 8Ohm, 38Hz-20kHz, 100dB, 3 cai, difuzor Eminence

Recommended Posts

Guest Panadol

300W rms, 8Ohm, 38Hz-20kHz, 100dB, 3 cai, difuzor Eminence la 16 milioane nu stiu ce sa fac.... imi recomada cineva altceva?

pare cam ieftinior, ceva nu e in rgula....Ce e sub capota?presimt ca este un alpha 15 sau in cel mai bun caz un beta.La banii aia exista alternative mult mai bune

Guest Panadol

mda nu-s ce sa cred am vazut la un magazin

am si un linc le puteti vedea eu le-am auzit la un botez erau lafel ca forma

sefu de formatie mi-a povestit ca-s super capabile.Dabia pe urma le-am vazut pe link-ul unui magazin unde ma duc cite-o data sa mai imi iau cite-o rezistenta sau condensator iata si luinkul http://www.bos.ro/oferta.php?o=2&lang=ro

de-asta intreb... ce sa fac? sa-l pun pe om sa-mi deschida cuita sa ma lamurec? nu-s ......sau ceva alternative la banii astia cred ca mai sunt poate gasesc ceva mai bun defapt de incredere sa fie bun in p audia as avea incredere dar ... facind un calcul si munca depusa ies nu cu f mult mai ieftin daca as face eu incintele asa ca mai bine le cumpar chiar daca mai dau 1-2 mili in plus ma intelegeti ce vreau sa spun nu? sa ma apuc iar sa ma car cu palul acasa sa-l decupez gauresc ansamblez .....ar fii "mai mare risul decit pisica salabteca" si apoi nici nu stii daca chiar va fii calitate 100%

Guest Vasile

Iti fac eu niste boxe, da-mi un telefon sa ne intelegem. Momentan pe stoc am doar pe 2 cai ceva dar in 1 saptamana pot sa-ti fac si pe 3 cai fara nici o problema. LA BOSS toate sunt exagerat de scumpe, la 15 mil pot sa-ti fac ceva mult superior

Guest Panadol

Ma vasile.. ce sa spun... as avea incredere in tine... dar ma intereseaza si aspectul comercial adica sa arate si profii nu numai cel audio sa fie profii si eu fac boxe acasa am facut destule care arata super bine nu ca vreau sa ma laud dar ... nu pot sau nu am deunde sa pun plasa din fata difuzoarelor care acopera tot panoul frontal asata pt ca nu am deunde sa o iau ai vazut si tu cum arata o boxa profii..... ma intereseaza si asta pe linga calitatea frecventelor joase in special ca pe inalte sa spunem ca o mai scaldam de difuri de inalte se mai face rost de cam peste tot eu cind le-am vazut pe "fetele" alea nu m-am gindit decit la basul pecare eu nu-l pot scoate cu "chinezariile" mele in principiu nu ma intereseaza pe 3 cai ma intereseaza basul mai pe scurt doua incinte de bas care la niste dimensiuni nu f marii sa rupa gura tirgului am vazut pe forum cam care-i treaba cu frecventele joasa si am descoperit tot felul de secrete dar nu m-as apuca sa le fac decit sa dau gres mai bine platesc.Oricum tinem legatura iar cind am sa ma hotarasc am sa apelez la tine.

Guest Vasile

La cati am facut niciunul nu sa plans ca boxele mele nu ar arata profi. Dute si cumpara-ti niste chinezarii ca alea arata mai bine :supz:

Guest Panadol

Bun atunci .... am sa apelez la tine m-ai comvins dar asta se va intimpla dupa anul nou am sa te caut ori pe forum ori la telefon.Sunt f hotarit si am sa te caut sigur dar ti-am spus peste o luna o luna si ceva sa vad cum stai si eu cu ..."casu"Ne mai auzim pe forum intre timp

Guest Vasile

Scuze ca am fost rautacios dar cateodata ma enervez ca unii se uita in primul rand la cum arata si dupa aia la cum suna.Poti venii pe la mine cand ai timp si-ti fac niste demostratii cu ce am pe stoc, in momentu asta am doar modele super ieftine dar o sa am si ceva mai scump (si mai bun)

Guest Panadol

Sa inteleg ca nu pot da comanda? sau cum.Mai sus ai spus ca imi poti face,in cazul asta nu ma mai intereseaza pe 3 cai ma intereseaza 2 camere de bass puterea nici nu stiu daca mai conteaza idea e ca tre sa tin 3 sute de persoane pe bass ma intelegi aici e durerea ca pe mine ma intereseaza basul care-i f greu de optinut "acasa" si as vrea incinte cit mai mici stiu ca se poate face lucrul asta daca stii cum se calculeaza cutia si basul relex etc. ca aspect este destul de important pt ca miroase repede cind nu arata bine.Nu eu ma uit la aspectul "comercial"ci clientii daca ma intelegi ce vreau sa spun.Nu nu ma intelege gresit,nu vreau sa le vind.Ca daca erau pt acasa puteau sa fie din pal "gol" fara nici un fel de aspect placut dar.. la petreceri...tre sa arate bine.Ma integi ce spun?Eu s-ar putea sa fac rost de niste dif de bass originalea probabil cu mult mai jos decit le vinde tipul cu P-audio tot p-audio as vrea sa comand si eu oricum momentan tre sa astept niste raspunsuri de la amicul meu care are firma specializata pe comenzi din afara el mi-a povestit ca ei aduc la aproape juma de pret adica cit da pe el acolo atit ma costa si pe mine pt. ca nu-mi va oprii taxele care inseamna profitul lui.Dar la cutii ar fii durerea mare.Momentan e numai o idee sa vad ce modele poate sa adica si sa-mi spuna in ce banii si ce modele poate trimite.Pina atunci sa auzim de bine

Guest Vasile

Poti da comanda pentru orice boxe doresti tu, eu ti-am zis asa ca fapt divers ce am facute aici...Pot sa-ti fac cutiile si filtrele dar fara difuzoare, nici o problema.