Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Woofer cu HP10W


AerosouL

Se merita?  

17 membri au votat

  1. 1. Se merita?

    • Da
      8
    • Nu
      13


Postări Recomandate

M-ar interesa parerile voastre despre combinatia dintre un HP10W si o incinta de 100 l, ventilata, acordata la 42 hz.. Imagina cu simularea e atasata.. singura problema e ca e nevoie de filtru subsonic sub 35 hz..deoarece sare membrana peste 1 cm .. :goodman:Nu ar strica sa imi recomandati si un kit cu care sa il "atac" :rock:

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Vei avea un bas lungggg.... cred ca group delay sare mult peste 20 ms.Incearca-l intr-o cutie mai mica acordata mais us un ex max 50L acordat pe la 50-55 Hz.tTe asigur ca cu un F3 de 45 Hz, sau chiar 50 Hz vei fi multumit de bas plus ca iese cutia mai mica.ideea cu filtru subsonic ar fi buna dar sa fie pe la 40 Hz, poate 45.

Link spre comentariu

100 de l e mult prea mult pt un difuzor de 10". Daca tot esti dispus sa faci o incinta atat de mare poti sa folosesti un HP-15W. Diferenta de pret dintre cele doua isi justifica banii pe deplin.Daca totusi vrei sa faci sub cu HP-10W eu recomand o incinta de maxim 50 de litri si acordata putin mai sus

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări