Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Deblocare menu Philips 21HT5404 sasiu L01.1

Recommended Posts

La televizorul asta se putea intra in menu cu combinatia 319753 si tasta muting.Clientul a umblat prin menu si a activat security .Meniul nu mai poate fi accesat apare" not availabe".Am incercat sa intru in menu service cu scurtcircuitarea punctelor 9631,9641 dar nu merge nici asta.Cum se poate anula chestia asta?Are cineva un manual de instructiuni ?

• Replies 10
  • Created
  • Last Reply

La televizorul asta se putea intra in menu cu combinatia 319753 si tasta muting.Clientul a umblat prin menu si a activat security .Meniul nu mai poate fi accesat apare" not availabe".Am incercat sa intru in menu service cu scurtcircuitarea punctelor 9631,9641 dar nu merge nici asta.Cum se poate anula chestia asta?Are cineva un manual de instructiuni ?

La L01.1 intrarea se face(banuiesc ca vorbiti de meniu service) in SDM 062596>meniu iar inSAM 062596>OSD

Nu merge nici cu nici una din combinatiile de mai sus.In SDM se intra si prin scurtcircuitarea punctelor 9631,9641 .Astea cred ca erau ceva televizoare concepute special pt hoteluri sau alte institutii.A primit un manual de intructiuni mai ciudat.Vi-l atasez mai jos.

se pare ca este in high security ... aveti nevoie de "T374AH setup remote control" sau incercati dump-ul din "attach"

A mers programat dar cu un alta memorie cea originala era protejata la citire si scriere.Multumesc.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines