Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

romaneasca A350 ..... mari dureri de cap


Kytan666

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Mersi , dar schema sata o am. Statia mea e un 2*35w romaneasca, Elpfof, dar e diferita de scheam asta.Are intrare de microfon, Aux, PU , Mag1, Mag2.Inauntru are doar trei placi :Amplific, corector de ton, si cea cu intrarile.Si transformatorul, unul toroidal.Staia e neagra si nu-i inalta , are 6cm jumate , si e toata neagra.Daca cumva stii despre ce e vorba ????

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator neculea corneliu

mai fratilor,cat ati discutat voi schimbam toate piesele de pe amandoua modulele.totusi nu am auzit nimic de superdioda...adevarul e ca si mie mi-e lene sa o verific.probabil ca nu avea nimic devreme ce s-a rezolvat schimband kiturile doar.pacat de statia asta, dar cu tda 7294 merge beton.

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

Super numa ca it trebe ceva tranzistoare calumea, la carcasa ai dreptate, ei numa ca eu am avut si de unde face parte de ce va tabla si am modifcat-o pe a mea acu are in ea 4 module din alea de amplificare doua trafo 4x10.000 filtraj si posibilitatea de bridge radiatoarele doua la numar is pe laterala, deci e un pic schimbata .......

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări