Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

# Nvidia px9800 512mb ddr3

Guest W1ckk3d

Recommended Posts

Guest W1ckk3d

# Salut all .. Am urmatoarea problema : Imi apar fel si fel de artefacte cand intru in jocuri gen : Mw2 , WOW , etc. . Am urmatorul sistem : Placa video , nvidia px9800 512mb ddr3 , 4gb RAM , 500gb ... Destul de bine cred eu . Nu este prima oara cand mi.se intampla asa , mi.sa intamplat cu putina vreme in urma , am dus.o la un tovaras . Nu prea am inteles ce a facut , dar va pot oarecum expica : A inlaturat pasta conductoare de pe cip`ul placii , si a relipit pasta in jurul cipului cu ajutorul unui incalzitor . Ok , toate bune si frumoase , dupa aceea interventie placa a functionat perfect , insa dupa 1 saptamana a inceput iarasi sa.mi faca figuri !.. Geez , de data asta care ar mai putea fi problema ?:)..Need Help.

• Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Eu cred ca nu are nici o legatura cu pasta termoconductoare, totusi te sfatuiesc sa o schimbi, daca el a reincalzit-o pe cea veche. Are legatura cu driver-ul, sau daca o overclock-ezi prea mult. Cel putin la mine asa se intampla, am incercat mai multe versiuni de driver pana am gasit una buna, si am overcock-at la limita sa nu apara acele artefacte.

• 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines