Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
luc

osciloscop jucarie

Recommended Posts

un osciloscop portabil.merita facut?

Este asemanator cu un osciloscop portabil, dar evident mai slab. Functii, etc.

Nu stiu daca ar merita. Un game-boy probabil este vreo 200$, iar placa pt. el vreo 100$.

http://fr.shopping.com/xPO-Consoles_de_ ... ~CLT-HSNLF

http://www.conexelectronic.ro/content/c ... coape.html

Ghici cat costa un osciloscop portabil? A+B.

pai nu ,ce am vazut acolo era in jur de 40e si erau de ultima generatie.iar osc de la conex sunt in lei noi.mie imi place schema asa informativ,nu stiu daca e de nasul nostru :goodman:

ce ultima generatie neneaaaaca ultimu e ala, care se deschide ca si tel. cu clapetasi un gameboy e vreo 20 euro la mana a doua am si eu un gb color functional

Nu vorbeam de mana a doua, ca asa spuneam si eu ca e mai ieftin un osciloscop la mana a doua.Eu am facut rost de un osciloscop gratis, asa ca...

ar fi super daca s-ar face un osciloscop pentru telefoanele mobile..sunt ieftine si se gasesc pana si in gunoaie(exagerez putin) :finga: :supz: :finga: .De fapt cred ca ar fi trebuit de mult timp sa se "intoarca capul" spre "accesorile" de zi cu zi(GSM-urile)..au cam tot ce doresti..numai sa stii sa le programezi.

un osciloscop portabil.merita facut?

mai are careva linkul ăla??că nu prea mai e :prayer:l8r - jur că data următoare îl întreb întâi pe gogu!!am găsit 2, ambele la elektor, daţi un search aici...partea proastă: pdf-urile costă (o liră sterlină). şi există şi kit preasamblat. şi ăla costă.şi, evident, şi gb-ul costă :))(să tot fii român!! :finga: )pentru cine vrea să admire "obiectu", aici sunt imaginile dumneavoastră !!şi mai e alt link interesant aici

pai cat timp nu e disponibil programul...mai bine unul de la veleman si cel putin merge...sau poate apare pe piata ceva chinezesc la un sfert de pret(probabil o sa apara cand deja tehnica o sa fie ceva inpracticabil)

Guest AdiTm

eu am gameboy deala de une iau montaju sau ce tre sa fac ca e mijto vreau samif ac unull!!! :rock: :rock:

aici spre aducere aminte..si nimic altceva

Guest AdiTm

ms barosane :partyman: :weedman:

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.