Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
Electron

Cum trimit HTML pe e-mail?

Recommended Posts

Vreau sa trimit un email care sa contina o pagina web cu link-uri si cu tot ce are un asemena document. Ideea e ca nu vreau sa trimit un link care sa fie accesat ci o pagina completa. Cum fac?

creezi pe hard un director pe hard, pe pagina web respectiva dai un "save as" in director si apoi trimiti mailul cu pagina html si ce fisierele atasate, adica pozele....

da' asta e un "print screen" :finga: si nu-s active linkurile, doar e poza :smt005

Niq daca te uiti mai atent la poza se vede ce anume comanda trebe sa dai .....din browser pentru a putea trimite pagina pe care navighezi prin mail... :smt024

:prayer: scuze, am crezut ca e un simplu print screen :prayer:

Eu asa fac , acuma trebe sa'mi trimit mie un mail sa vad daca functoneaza ....... :rolleyes: , dar pana acuma nu s'a plans nimenea..Asta pentru a simplifica putin lucrurile ..si a nu mai face 100 de salvari atashari si alte alea.....Mai era parca un programas care facea un txt cu toate link'urile de pe o pagina de web ...da uite ca nu mai stiu cum se numea? un fel de lista gen flashgetDar nu intele de ce vrei sa trimiti o pagina cu lnk'uri si nu url'ul ....?!**MERGE sigur din browser web cu "FILE-SEND-Page by E-mail"***

Nu cred ca ati inteles. Vreau sa creez o pagina web pe care sa o trimit exact cum trimit astia de pe diferite sit-uri reclame sau alte chestii. Vreau sa pot baga si flash-uri. De exemplu Yahoo cand iti trimite pagina aia de bun venit dupa ce ti-ai creat contul la ei.

Ca sa nu fac alt topic, aveam si eu o rugaminte la i0nutzb.

Pune si tu un exemplu de contact.php aici(cod`). Ma intereseaza cum fac html email. Pana acu` 6-7luni cand mai faceam siteuri gasisem ceva interesant, dar am renuntat. Am vazut topicul asta si mi-am adus aminte ca nu am reusit :smt003

Deci , daca stii cum pun intr-o var $test codu` html zi-mi si mie. Ca asa simplu ca text nu`l ia.

:smt006

la php.net/mail zice aşa:

$to = '[email protected]';$subject = 'Wakeup bob!';$message = '[b]yo[/b], whassup?';$headers = "From: [email protected]\r\n" .       'X-Mailer: PHP/' . phpversion() . "\r\n" .       "MIME-Version: 1.0\r\n" .       "Content-Type: text/html; charset=utf-8\r\n" .       "Content-Transfer-Encoding: 8bit\r\n\r\n";// Sendmail($to, $subject, $message, $headers);
sau, dacă vrei să foloseşti o clasă, http://expert.no-ip.org/?free=smtp_mail&func ;)

în funcţie de serverul de pe care trimiţi, s-ar putea să ai diverse probleme la unele freemail (like yahoo) şi să găseşti mail-ul în bulk...