Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

problemal incinta

Guest razvan95

Recommended Posts

Guest razvan95

difuzor 20cm mnc 200w ohmraspuns in frecventa 35 8000 hz.asta e difuzorul pe care vreau sa l pun imi spuneti va rog daca este potrivit?Dc pe spate scrie 280W si 200wRMS?Difuzor 20cm mnc 200w-4ohm-raspuns in frecventa 35 8000 hz

• Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest razvan95

Multumesc mult si la ce este diferit intre cel de casa si cel auto?Scuze dar am vazut acel difuzor azi in magazin si nu am stiut ca este un difuzor auto .Dar cu cel de casa o sa ma descurc?Va merge bine in incinta?Multumesc pt raspunsuri inca odata.

Guest razvan95

multumesc mult,dar o sa cumpar un difuzor de casa asa cum mai sfatuit de la acelasi producator o sa ii fac comanda si o sa il pun pe acela .multumesc mult pt tot

Guest razvan95

si cum sa imi dau seama ce tip de incinte sunt ale mele?pai eu mam gandit sa imi cumpar difuzoare de la firma aia pt k si twitterele din incinta sunt de la acelasi producator si cred k si driverul este la fel .dar revin la intrebarea 1.Cum sa imi dau eama ce tip de incinta am?te rog sa ma scuzi dar sunt incepator,am mai precizat

• 3 weeks later...
Guest Andreiy

Salul,Care puteti sa ma ajutati si pe mine?Am doua difuzoare DOMOTEC ms-810 si vreau sa imi fac o incinta pt amandoua si nu stiu de cati litrii trebuie sa iasa,din cate am mai citit trebuie sa fie pt unu 40l???si vreau sa o fac mai mult pt bass si presupun k trebuie sa-i pun si filtru si nu stiu de care...astept si eu un raspuns...va multumesc....

Guest Andreiy

sal,am vazut pe undeva o foaie cu niste cifre si litere despre difuzoru' asta dar nu prea inteleg nimic din ele,si vreau si eu sa-mi fac o incinta sa bag doua difuzoare domotec ms-810 si nu stiu cati litrii trebuie sa aiba...si ce diametre pt aerisiri:(.si pentru bass trebie pus si filtru????si daca da ce ce filtru trebuie pus???va rog.stie cineva???