Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Telecomanda pentru tv fara nume

Recommended Posts

• Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu zic ca merge poz.288 sau o telec. cu integrat T3833-002J(ex. RC919)service: se face scurt intre pin. 1 şi 5 la integratul din telec., cu tasta -/-- se schimba paginile in service, iar din ultima pagina se iese..(ATENTIE!!!-trebuie obligatoriu pusa o memorie noua, pentru a putea intra in service)-din meniul 13 activezi BG si DK pe ON-trebuie FUS bistandard-verifica sa ai tuner FIF+UIF=sau=-scrie o memoria noua cu dump-ul din "attach"

am luat telecomanda pozitia 288 de la CANTON si mergeDin pacate nu pot intra in meniu cu varianta aratatTelecomanda mea are al tip de integrat si nu intra in service Cunoaste altcineva alta metode de intrat in meniu serviceDump-ul trimis are alte dimensiuni la imagineDaca ii pun o memorie goala pot schimba norma de sunet dar are alte dimensiuni imagineaNu am gasit o telecomanda RC919Vreo solutie?

Guest mariusici

Am un tv de tras in banda fiind adus din AngliaMarea problema este ca nu are nici o eticheta pe elProcesor M37160(smd) si placa si meniu seamana cu ceva chinezesc Tv are si DVD incorporatM-ar interesa ce telecomanda merge si cum pot intra in meniu service

....mergi la magazinul cu telecomenzi care crezi tu ca este mai specializat, cu televizorul in bratze si in felul acesta rezolvi problema ....cat despre service, sincer nu stiu ce sa spun...