Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Carcase a la Manolo-material komatex


manolo

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

"Tehnologia" ar fi cam asa: in Front designer se realizeaza decuparile ,se alege optiunea de potentiometre si aici ai o gramada de setari de desenat,notat etc, dupa care se scoate la o imprimanta laser pe folie transparenta cu adeziv ,si se lipeste pe un plexiglas transparent care va avea in colturi niste leduri ,culoarea la alegere.

Link spre comentariu

aveti inca o data si felicitarile mele, arata super , :aplauze folosesc si eu front designer , unde gasesc gradatiile pentru potentiometre? am avut nevoie de asa ceva si nu am stiut ca are ....,de forex ce parere aveti ? a lucrat cineva cu el, imi pare usor de taiat /modelat , inca nu am facut nimic cu forex dar ma gandesc sa fac....,komatex-ul este ca si forex-ul? difera densitatea?

Link spre comentariu

Sa o luam pe rind ,in FD pe pictogramele din stinga ,vezi o scala gradata de potentiometru ,clik si se deschide o scala si un tabel cu sde optiuni ,si cind iti place ii dai ad to panel.Acum forexul este cam la fel cu komatexul ,dar mai casant cind il tai marginile ies mai zgrunturoase ,se zgiriie foarte usor ,deci :aut: Pe vremea aia cu doamna doctor ,se producea mult si de calitate proasta ,din motive tehnologice,

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări