Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

tv panasonic tx-21jt1p

Recommended Posts

salutari la toti!!am un tv panasonic model tx-21jt1p si domnii de la firma de cablu au schimbat ordinea programelor si totodata au schimbat si norma de sunet adica le-au trecut pe toate din DK in BG. problema este ca nu stiu ce sa intamplat cu tv-ul ca nu imi mai apare in meniul de cautari functia tv-sys de unde aveam posibilitatea sa modific norma de sunet. nu pot sa-mi dau seama cum a disparut asa din meniu. de aceea va rog daca ma poate ajuta cineva cu un sfat...sau daca stie cineva cum se intra in meniu service la acest model. va multumesc.

• Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

salutari la toti!!am un tv panasonic model tx-21jt1p si domnii de la firma de cablu au schimbat ordinea programelor si totodata au schimbat si norma de sunet adica le-au trecut pe toate din DK in BG. problema este ca nu stiu ce sa intamplat cu tv-ul ca nu imi mai apare in meniul de cautari functia tv-sys de unde aveam posibilitatea sa modific norma de sunet. nu pot sa-mi dau seama cum a disparut asa din meniu. de aceea va rog daca ma poate ajuta cineva cu un sfat...sau daca stie cineva cum se intra in meniu service la acest model. va multumesc.

1. Oare cu ce se mananca acest televizor?2. Oare ce sasiu o fi?3. Oare unde gasesc manualul service unde sa-mi dea " mura-n gura " cum se intra in menu service?Aaaaa, am citit, este echipat cu urmatoarele CI-uri: SDA5254V41; M527785P-A; STR58041A; LA7840; etc. Am mai citit ca este sasiu Z7. Daca tu nu ne ajuti, ne ajutam singuri. Aaaaa, am uitat ce-i mai important: manualul service il gasesti aici: http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 1JT1P.htmlSi o ultima indicatie pretioasa: vezi ca trebuiesc descarcate si partea 1 si partea 2.In rest, spor la lecturat.
  • 4 weeks later...

am remediat defectul prin rescrierea softului. multumesc mult pt. sfaturi.o sa atasez mai jos si dumpul cu care am rescris memoria pt cei care pe viitor mai au nevoie de el.functioneaza perfect cu foarte foarte mici ajustari de liniaritate si dimensiune verticala.

am remediat defectul prin rescrierea softului. multumesc mult pt. sfaturi.

o sa atasez mai jos si dumpul cu care am rescris memoria pt cei care pe viitor mai au nevoie de el.

functioneaza perfect cu foarte foarte mici ajustari de liniaritate si dimensiune verticala.

mai ai dump-ul vechi , cu erroarea semnalata ?? Trimite-l