Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Mivar 28s3

Recommended Posts

salutari am acest TV Mivar 28S3 avea probleme cu sursa sa rezolvat as dori sa stiu daca acest tv afiseaza pe ecran functiile de volum,meniu nu i-mi afiseaza doar Nr de program nu am mai avut de lucru cu astfel de tv deci nu stiu daca acest lucru este normal sau este defect.

• Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

salutari am acest TV Mivar 28S3 avea probleme cu sursa sa rezolvat as dori sa stiu daca acest tv afiseaza pe ecran functiile de volum,meniu nu i-mi afiseaza doar Nr de program nu am mai avut de lucru cu astfel de tv deci nu stiu daca acest lucru este normal sau este defect.

Daca nr programului il afiseaza pe ecran e clar ca OSDul este ok(nu face el distinctie ce sa afiseze si ce nu)Adewvarul ca la televizoarele mivar sunt tot felul de necunoscute.Deci in concluzie eu zic ca osdul este ok.

La tv goldstar cu pca84c640 se schimba la memorie conectarea a doi pini (in shema cu 40 programe pinul1 de la memorie este legat la masa si pinul 2 la +5v iar la schema de 90 canale pinul 1 la 5v si pinul 2 la masa) este necesar o taietura in cablaj si doua punti de sirma foarte scurte nu stiu daca se poate si la acesta .

• 1 month later...

Acest model de tv are selectorul cu hiperbanda?....daca nu ce selector cu hiperbanda se potriveste?...Multumesc!!!!!!!!!

Cum face cautare cu sinteza in frecventa sau cu sinteza in tensiune ?pentru ca daca e cu sinteza in frecventa si nu are S-- numia C-- degeaba schimbi tunerul.