Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Advertising LCD display 40 inch

Guest valyvax

Recommended Posts

Guest valyvax

Salut, sunt incepator, dar tot ce am inceput, am dus la bun sfarit. Acum, am ceva mai delicat de rezolvat:Am un LCD de 40 inch, cre este de fapt un ADVERTISING display, asemanatoare celor de la metrou. Problema cu el este ca nu are nici un fel de intrare video, ci doar card reader (face play, in loop la orice media aflata pe carduri de memorie (CF, SD, MMC, MS). Practic, are acest media player inauntru care da semnalul LCD-uluiDoresc (incerc) sa-i pun o intrare VGA... practic sa-l transform intr-un monitor VGA.Am gasit ceva montaje care adapteaza intrarea de VGA la LCD-uri de laptop, dar banuiesc ca in cazul de fata ar fi ceva mai simplu...Ma gandeam sa iau tot controllerul vga de la un monitor LCD si sa incerc sa-l adaptez aici... eventual scotand din uz acel media-player intern...Astept pareri...PS. Diplay-ul inca nu l-am desfacut... inca nu mi-a incaput pe maini... as vrea intai sa stiu exact daca se poate face, si dupa o sa-l iau... Daca este interesat cineva, am atasat ceva carte tehnica a display-ului.

• Replies 1
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic