Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

usa automata

Guest Scurtcircuit

Recommended Posts

Guest Scurtcircuit

Buna seara.As dori sa realizez o usa de apartament cu inchidere automa.Automatizarea care as dori eu sa o realizez este urmatoarea:-usa sa se inchida din cheie prin apasarea unui buton-sa se deschida numai atunci cand esti la o distanta de 1-2 m fara sa apesi pe nici un buton,sa se deschida prin autentificarea cheiei(ceva genul interfonului cand dai cheia prin fata numai ca in acest caz usa sa se deschida chiar daca ai cheia in buzunar)Daca se poate realiza asa ceva va rog sa ma ajutati.Nu conteaza ce costuri ar fi.

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nu fac reclama, dar la Conex-electronic gasesti kit-uri care le poti adapta pantru o incuietoare electronica cu zavor electronic (sau cu telecomanda) formand numai un cod de 4-5 cifre.Apoi, tot in colectia Conex-electronic sunt diverse scheme adaptabile.Pentru mai multe lasa mesaj pe e-mail: iulian_acadSucces!

Buna seara.As dori sa realizez o usa de apartament cu inchidere automa.Automatizarea care as dori eu sa o realizez este urmatoarea:-usa sa se inchida din cheie prin apasarea unui buton-sa se deschida numai atunci cand esti la o distanta de 1-2 m fara sa apesi pe nici un buton,sa se deschida prin autentificarea cheiei(ceva genul interfonului cand dai cheia prin fata numai ca in acest caz usa sa se deschida chiar daca ai cheia in buzunar)Daca se poate realiza asa ceva va rog sa ma ajutati.Nu conteaza ce costuri ar fi.

• 5 weeks later...
Guest excelsior

nu stiu daca e tarziu dar ai putea sa iti faci o incuietoate cu un IButton (desi in mare aplicatia asta e folosita cel putin la noi la jocurile electronica de noroc ca si cheie electronic).