Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

browsere...


MifTy

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 118
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Am avut firefox 8, dar in cele din urma l-am dezinstalat, cu atatea sync-uri si addonuri mergea greoi. Am revenit la versiunea 3.6.24, ca vad ca inca mai are suport. Desi nu ajuta cu prea mult la HTML 5, sunt foarte multumit de cat de repede merge. O mentiune mai am si anume faptul ca am dezactivat si modificat niste stringuri din about:config si se "misca" foarte bine.

Link spre comentariu

Opera (acum v11.52). Nu folosesc cea mai noua varianta dar este penultima pana ma satur de dat "later" cand apare fereastra de update. Momentan am 19 tab-uri deschise si de abia acum se "balbaie" cand fac testul celor de la peacekeeper (din curiozitate, a urcat de la 300M la 708M cu proc la 80-100%, barton 1,9G). IE al xp-ului il folosesc doar pana cand iau un antivirus apoi trec pe opera.Ce ma enerveaza acum este ca easy youtube downloader nu functioneaza corect asa ca am un shortcut la directorul de cache al opera de unde "extrag" .flv-ul.Uneori mai am si eu crash-uri de la flash si ce ma bucura este ca are optiunea de restart automat dupa indicarea erorii.Pot spune ca opera (v11.52) ruleaza bine pana la al patrulea tab pe un laptop amd k6-2 cu 96M ram.Acum, la sfarsit, peacekeeper zice ca am 552 puncte... Pare sa fie slab daca il compara cu cele mobile cu marul in fata la denumire.

Link spre comentariu
  • 4 luni mai târziu...

Nu este mai simplu sa folositi ca proxy reteaua Tor (Onion) si asa sa aveti o anonimizare mult mai mare? Asa pot intra cu orice browser si pot avea un alt ip la orice legatura inclusiv la chestii pe la limita corectitudinii ca "mirror"-uri de siteuri.M-am obisnuit cu Opera si modul de afisare si la mine obisnuintele dispar greu. Ca sa schimb browserul ar trebui ca cei de la opera sa dea chix la greu cu noile versiuni.

Link spre comentariu

me2 , fan opera , or fi altele mai bune dar raman la al meuplus ca am mult prea multe date sincronizate cu opera link ca sa trec la altulam incercat maxthon dar tot nu e ca opera , iar de chrome nu pot sa zic nimic atat timp cat de la saptamana la saptamana apar versiuni noie asa de bunc a trebuie imbunatatit continuuoricum fiecare e liber sa aleaga ce vrea

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
Vizitator Seby_MTS

Opera vine tare din urmă. Cu ultima versiune (12.00) au reuşit să mai repare din bug-uri şi stabilitatea este mult mai ok. De asemenea, Opera oferă platforma Opera Unite ce înglobează o serie de plugin-uri foarte utile. O chestie foarte interesantă este file sharing-ul gratuit prin intermediul Opera Unite.

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări