Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Hyundai HSS-3169NA de la Digi

Guest last1devil

Recommended Posts

Guest last1devil

Salut! Sunt nou pe forum!Am si eu o problema cu un receiver Hyundai HSS-3169 de la DigiTV. Dintr-o data a ramas fara semnal. In casa am alte 2 receivere DigiTV care merg perfect pe aceeasi antena.Am verificat tensiunea la 'LNB INPUT' si am 18V, deci e bine. Am verificat fiecare iesire de la sursa si am tensiune la toate.Care sa fie problema? Ce trebuie sa verific?Precizez ca semanul este 0%, nu ca mi-au inchis contractul aia de la Digi, etc.Multumesc!

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest last1devil

Primul lucru pe care l-am facut a fost sa-i dau reset.La service la Digi nu pot sa-l duc pentru ca sunt in Spania. Si oricum mai am 2 decodoare.Pe asta vroiam sa-l repar pentru niste teste.Daca cineva a avut o problema similara il rog sa posteze aici.Multumesc!

Si mie mi s-a bulit decodorul (a crapat sursa sau procesorul, nu mai stiu). Si eu am deschis cutia (nu avea nici un fel de sigiliu; bine, am folosit surubelnita potrivita si nu am zgariat, indoit sau ars nimic). M-am dus la RDS sa cumpar alt decodor, dar aia mi l-au cerut pe cel vechi si mi-au dat altul (depus de un fost abonat), dar GRATIS. Dat telefon si comunicat seriile aparat si cartela pentru "sincronizare". Functioneaza si in prezent.Spor!

Guest radu_cracu

Si mie mi-au schimbat decodorul, dar la mine se mai vedea cu "purici". I-am intrebat ce poate sa aiba si au bolborosit ceva de ceva sursa. Incearca totusi sa il schimbi. Bafta