Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

vreu sa bag in incinta tot ce trebuie...

Guest iuliusss

Recommended Posts

Guest iuliusss

salutare, puteti sa ma ajutati si pe mine ?am un woofer alpine, si vreau sa-l fac de casa, adica: o incinta in care sa bag tot ce trebuie in ea(transf, amplificator, tweeter, si ce mai trebuie pe acolo.... :? )cum sa fac incinta? ce dimensiuni? si ce trebuie sa cumpar? bineinteles cu bani cat mai putini :Dmultumesc

• Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest iuliusss

este cel din imagine,are 10",o sa-l desfac sa vad ce model este.incinta vreau sa o bag sub birousi daca se poate o lista cu ce trebuie sa cumpar,momentan am woofer-ul si un tansf. de la un amplificator 2*75

masoara tensiunea/tensiunile date de traf si scrie-o aici sa vedem ce sa iti recomandam pt. elincearca sa apreciezi si grosimea sarmei la fiecare infasurare din secundarul trafului. un subler imprumutat de la vreun vecin ar putea ajuta :)si inca ceva - tu vrei o singura boxa activa ? adica un sistem mono ?

Guest iuliusss

transf. este f. mare si greu, prima data am zis ca e de sudura :roll: maine o sa-i masor tensiunea.de masurat "grosimea sarmei la fiecare infasurare din secundarul trafului" o sa rog un vecin daca stie el despre ce e vorba ca eu........da vreu sa fie mono, dar sa-i bag si un tweeter