Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

cine stie sa repare o placa video gigabyte 9600gt 1gb ddr3

Guest disc

Recommended Posts

sal allcine stie sa repare o placa video gigabyte 9600gt 1gb ddr3 de la nvidia cv-nx96t1ghp rev: 3.0am bagato pe alt pc o recunoaste problema este ca i dau sa instaleze programu pentru ea imi cere restat ca sa isi faca setarile si cand sa intre imi apare ecranu albastru cu o eroare ceva cu memorile de la ea deci cine stie sa o faca si are piese de schimb acuma nu stiu ce are ex bine inteles sa fie din bucuresti eu stau la izvor bine inteles sa nu imi veniti cu super preturi astept oferte aici sau pe id mess mihai_totabine inteles vreau sa o faca la mine acasa ca sa vad cu ochi mei ce schimba si ce face la fel ca sa o las la persona respectiva acasa la el nu vreau ca am mai loat tepe in fine astept oferte va multumesc

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Problema e ca acel defect(gen BSOD) nu e chiar de colea de rezolvat, una e un artefact de memorie video, tradus prin aparitia de patratele pe monitor, si altceva e un defect pe care reflow-ul sau reball-ul nu-l poate rezolva cu sanse de 100%. Un reflow costa cca. 50-60 lei, iar un reball, 100-150 lei, depinde de sita.Daca "tine figura" bine, client multumit, mester platit, daca nu, cine plateste sita?!