Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

CMC Motor frezare


Drakulya

Postări Recomandate

Multumim Vasile pentru informatii. Executia la un atelier specializat o sa te coste mult si probabil putina lume o sa se bage sa faca pisese de precizie. Ca idee pune cam 8-10 euro pe ora in regim de matriterie si finnd poiect unicat nu cred ca il fac in mai putin de 10-15 ore cu tot cu echilibare testare la care daca mai adaugi pretul materialelor, pretul motorului + driver pentru motor. Eu zic ca motorul lui Vasile cu racire cu apa+ invertor este greu de batut ca pret.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

  • Administratori

Ca idee pune cam 8-10 euro pe ora in regim de matriterie si finnd poiect unicat

Atat castiga pe ora un capsunar care nu are nici o scula si nici IQ, sub 25 euro pe ora nu gasesti in Romanika nici cu 25 nu cred ca ai sansedaca ar fi cerere de asa ceva eu as putea sa aduc la 15 euro dar cum nu este cerere... trebuie sa va descurcati
Link spre comentariu

...Pina la urma ma intreb daca nu ar fi in tara o solutie pentru confectionarea in totalitate la un atelier super dotat

Nu mai exista in tara ateliere super-dotate. Sculariile si in special cele de precizie au fost primele pradate. Aduceti-va aminte de acel investitor "strategic" argentinian - daca nu ma insel - care a inselat statul roman in legatura cu afacerea ARO Campulung. Inainte de a vinde totul la fier vechi, a demontat si dus peste ocean scularia celebra a uzinelor ARO. Sperantele sunt la cei pasionati de asa ceva, insa mediul economic si de afaceri de la noi este ostil pe aceste directii de activitate.
Link spre comentariu

Constat ca incet incet incepe sa prinda contur.Acum o intrebare intrebatoare.... De unde se poate achizitiona o astfel de scula ?Constat ca se poate adapta la subiectul de mai sus sau poate fi o sursa de inspiratie pentru confectionat.Cred ca mai greu cu pensetele la confectionare.

Sigur gasesti pe internet si la noi in tara.
Link spre comentariu

Constat ca incet incet incepe sa prinda contur.Acum o intrebare intrebatoare.... De unde se poate achizitiona o astfel de scula ?Constat ca se poate adapta la subiectul de mai sus sau poate fi o sursa de inspiratie pentru confectionat.Cred ca mai greu cu pensetele la confectionare.

http://www.hi-end.ro/motoare-asincrone-c-424_374.htmlAici gasesti seturi de pensete si mandrine . Mai cauti tu cu amanuntul pe site ca mai erau postate pe undeva .
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări