Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Boxe BlueTech

pole

Recommended Posts

Buna tuturor, am facut o comanda pe net pentru o pereche de boxe Behringer (nu mai stiu modelul) si firma respectiva nu mai avea in stoc iar consultantul de vanzari mi-a recomandat BlueTech ep115. Daca are cineva modelul acesta si stie cum se comporta as fi recunoscator daca imi ofera niste informatii ...sau cei care stiu ceva despre ele...o opinie, ceva. Vreau sa zic ca comanda a plecat deja catre mine...asa ca daca am luat teapa...asta e. (poate ca nu chiar avand in vedere pretul redus)ca sa completez...intentionez sa le folosesc la sonorizari

Din cate imi amintesc sunt cam slabe ca performante. Despre difuzorul de 15" nu stiu, dar parca la filtre nu stau prea bine, in sensul ca au un filtru doar pe inalte, si acela de ordinul 1.Iar inaltele sunt piezzo, deci nu prea bune.Dar depinde de zona unde vei face sonorizari, adica de ce concurenta ai si de clienti. Ca pret sunt bune. Probabil nu se va dovedi a fi o investitie proasta.

Buna tuturor, am facut o comanda pe net pentru o pereche de boxe Behringer (nu mai stiu modelul) si firma respectiva nu mai avea in stoc iar consultantul de vanzari mi-a recomandat BlueTech ep115. Daca are cineva modelul acesta si stie cum se comporta as fi recunoscator daca imi ofera niste informatii ...sau cei care stiu ceva despre ele...o opinie, ceva. Vreau sa zic ca comanda a plecat deja catre mine...asa ca daca am luat teapa...asta e. (poate ca nu chiar avand in vedere pretul redus)ca sa completez...intentionez sa le folosesc la sonorizari

Cand le primesti sa imi spui si mie cat sunt de bune aceste boxe :dans:

si eu ma gandeam tot asa...cand am auzit cat costa. M-a inbarligat vanzatoarea la telefon (de fapt asta si este job-ul ei) si mi-a luat ochii ca sunt de 15". Oricum ma gandesc ca o sa reziste atat cat sa-si scoata banii. Multumesc tuuror pt sfaturi. Daca cineva are si le foloseste sa-mi zica si mie cum suna si cu ce da in ele. (eu am un T.amp E800)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines