Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Amplificator Audio Research VT 60

alex mm

Recommended Posts

Cautand ,pe site-ul lui Audio Research , scheme de amplificatoare pe lampi am gasit modelul VT 60 care are si schema si cablaj .

M-am apucat deci ,sa copiez cablajul , dar la un moment dat ,am realizat ca este cu doua fete , ceea ce nu mi-a placut deloc , si l-am facut

simpla fata si as vrea sa stiu de la cei mai experimentati daca l-am facut bine . E totul pe o singura placa , cu strapurile de rigoare .Am atasat pozele,, cu tot ce tine de amplificator pt. a putea fi realizat, si de altii, in cazul in care se doreste acest lucru . Astept parerile voastre .... :daVT 60 PCB 1.2.pdf[/attachment]

Daca preampul-corector nu m-a excitat , proiectul asta este chiar minunat , e pur si simplu sexi , e potrivit ca proportii , ca un pur sange Ferrari , Lamborghini .......e perfect

FELICITARI !

Speram sa mai produci minunatii din astea , ne incanta si pe noi ( recunosc cu invidie ca eu nu sunt in stare sa creez asa ceva......)

Auditie placuta si mult succes in constructii de calitate !

:speriat stati un pic ceea ce vedeti in poza este creatia firmei Audio Research . Eu am refacut doar cablajul , in intentia de al construi , si nu stiu ce ati inteles , sau eu nu m-am exprimat corect dar inca nu e construit .......de aceea am cerut sprijinul vostru referitor la cablaj .....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines