Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

cablaj cannon femela/mascul la rca femela/mascul ?

mitidj2008

Recommended Posts

de putin miam cumparat 4 metri de cablu stereo sau balansat pentru microfon cum vreti voi sa ii ziceti. ce se foloseste in tre mixere microfoane si statii.

si mia luat o pereche de CANNON femela si o pereche cannon mascul.

si o pereche de RCA femela si o pereche mascul.

azi am facut aceste cablaj

Posted Image

RCA femela si CANNON mascul. ce poti iesi de unde vreu sin computer, cd player,dvd si ma conctez la el cu firele in comerc rca<--->rca.

acum trebue sa fac si iesirea. ce vine asa:

CANNON femela si RCA?? femela sau mascul ce ziceti?

eu zik ca e mai bine femela ca am mai multe avantaje.

daca tre sa ma duc la o statie folosesc tot RCA<--->RCA si atat tot.

daca statia are fire rca le conectez direc.

de unde le am luat mia zis mai bine pun masculu.sa

find asa

Posted Image

la final ar iesi asa

Posted Image

in caz ca fac cum sant in poze miar trebui un mic adaptator rca<--->rca femela

Posted Image

ce se pierd repede cas sant mici. apoi nu toate fac contact.

firele stanga outputs nu sant facute(lipite) inca astept o pare.

dar cred ca mai bine pun femela.(poze toate mufa aurie)

voi ce ziceti?

oricum intrare la acel porcesor(fire dreapta) nu am se le folosec pe ale. folsesc fire balanzate. canno<--->cannon.

al lam facut in caz de sticarea mixerului,ce cea ce rareori se intampla de se intampla. pun alea si iesire de la cd plaier,pc... si merg incainte.

si iesrile la fel in tre procesor si stile pe care le folosesc eu canno<--->cannon

imi trebui la iesire rca unde ma duc sa pun muzica la pupitru imi vin fire rca de la statia pentru boxele din salon(alea bagate in tavan).

Felicitari ! Arata bine caburile tale , sa se stapanesti cu satisfactii !

Multumesc. :aplauze Cati bani am scos si inca mai am de facut.si timp. ca sa fac un dinala ca 5 10 min max 15 min pe o mufa. acum ca am invatat le fac mai repede.dar iti ia din timp. lipeste un lipeste alta. :da in trun final am facut acel CANNON mama cu RCA tata "ca nu imi placea sale vad nelipite" :rade: si a 2a zi am facut CANNON mama cu RCA mamamai tre sa fac un CANNON tata cu RCA tataca aveam doar CANNON tata cu RCA mamaasa am pentru input CANNON tata cu RCA mamaCANNON tata cu RCA tataasa in caz ca imi vin fire de la o sursa sonora pun CANNON tata cu RCA mamasi in caz ca tre sa ma conetez la o iesire mixer,cd player,tec.. pun CANNON tata cu RCA tataoricum in cele mai multe cazi ma duc cu mixerul meu propriu si acolo e totu CANNON<--->CANNONsi la iesi le pot folosi pe ambele2 CANNON mama cu RCA mama2CANNON tata cu RCA tataavand acest procesor/crossover am 4 iesri deja folosite pe stati. mai raman alea 2 care unde ma duc sa pun muzica le dau in boxele pubblic address. si atasul lor este cu RCA.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines