Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Format muzica

Optiplex

Recommended Posts

Deci am vazut ca toti sun deacord ca mp3 sunt "pentru pustani" :sparge: . Eu personal sunt multumit de calitate , am auzit vorbindu-se despre formatul Flac ( sau ceva de genu) care reda la 900kbs nu la 365kbs ca si mp3. Intrebarea mea : de unde pot lua astfel de melodii? Banuiesc ca folosind programe de convertire nu le creste calitatea ci le schimba doar formatul . Ce alte formate mai sunt ? Si biensur , pe astfel de formate ( din moment ce sunt mai rare) se gasesc melodiile house recent aparute ? Ascult orice in afara de manele :P , si imi place la nebunie country deci as vrea o calitate mai mare a sunetului .

• Replies 11
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

FLAC,WMA,WMV gasesti pe orice ******.Ele sunt in general convertite din CD-urile obisnuite,sau din cele cu rezolutie audio HD.Din mp3 in FLAC,e ceva mai greu de convertit,dar nu imposibil,dar calitatea lipseste.

Moderator Edit: Nu se face reclama si nici nu se aminteste despre cum se poate promova pirateria. Be smart: use PM !

FLAC,WMA,WMV gasesti pe orice ******.Ele sunt in general convertite din CD-urile obisnuite,sau din cele cu rezolutie audio HD.Din mp3 in FLAC,e ceva mai greu de convertit,dar nu imposibil,dar calitatea lipseste.

Moderator Edit: Nu se face reclama si nici nu se aminteste despre cum se poate promova pirateria. Be smart: use PM !

Sorry pt faza de mai sus;am scris in graba pt ca ieseam in oras.Merci pt avertizare!

Există şi wav-uri pe net, exact ca pe cd, iar ca formate comprimate, primul e flac, al doilea ape şi tot aşa în jos. Eu le convertesc în wav-uri şi le trag pe cd. Mp3 nu mai folosesc decît pe telefon. :rade:

Cred că e un subiect ptr secţiunea cu muzică.

Există şi wav-uri pe net, exact ca pe cd, iar ca formate comprimate, primul e flac, al doilea ape şi tot aşa în jos. Eu le convertesc în wav-uri şi le trag pe cd. Mp3 nu mai folosesc decît pe telefon. :rade:

Cred că e un subiect ptr secţiunea cu muzică.

oricum calitatea se plateste ,flacurile rar le gasesti disponibile ptr descarcare..