Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Meniu Service Orion p1415MT

Guest manyacusebi

Recommended Posts

Guest manyacusebi

am un tv orion pe capac scrie p1415mt..cineva a fost pe la mine si mia intrat in meniul de service,iar acum unele canale imi merg in flashuri alb-negru/color daca mar putea cineva sa reconfigurez din meniu de service la options sa imi spune si mie ce cifre are acolo.ca am incercat si siar reveni .dar nu nimersesc exact tin sa precizez B1-10001000 B2-01111010 B3-10110011 B4-11100101..sper sa ma poata ajuta cineva..va multumesc din suflet..tin sa precizez ca cand il deschid de la butonul de la tv nu de pe telecomanda.se deschide automatsper ca ma poate ajuta cineva..daca are tv pe modelul asta as dori sa imi comunice cifrele de acolose poate face ceva ca sa revina de exp la setarile din fabrica???

• Replies 5
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

va trebuie un programator de eproame...! daca nu il aveti , nu puteti instala dump-ul trimis de dl nostrom...! trebuie cautat in menu-ul de cautare sau in menu-ul de service daca aveti pe undeva optiunea ...reset to the factory settings ...! daca o aveti , o bifati si ati scapat in mare parte de belele...! daca nu o aveti , atunci se pot introduce datele corecte numai daca sinteti ajutat de cineva care are salvata pe undeva harta memoriei cu toate optiunile corecte...!

Guest manyacusebi

pfff..decat sa ma duc la un depanator.am un monitor de 20" daca ii cumpar un tv tunner extern care sa nu depinda de pc as putea sa folosesc monitoru pe post de tv..?? alte submeniuri pentru modelu meu de tv oare nu gasesc

Guest manyacusebi

nu am gasit optionea reset to factory..doar daca o avea alt submeniu..in rest nimik..cine mai are tv ca al meu sa imi zica si mie cifrele de la optiuni..help pls