Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Fiat Punto 1996

Recommended Posts

orice injector da la masa are filet pe el se infileteaza metal pe metal ,garniturile alea sunt pentru etansare .

Nu cred ca al meu e mai special dar nu are filet si cum am mai spus se sprijina pe doua garnituri, uitata-te la pozele postate mai sus, in prima se vede cum respectivul injector e fixat in locas cu o brida, deci prin apasare, iar in a dou-a poza se vede injectorul cu un oring pe el (prima garnitura) iar partea sa conica se aseaza pe o alta garnitura, deci nu prea are cum sa dea la masa, de fapt cred, o sa ma asigur totusi ca e asa cind o-si avea din nou un pic de timp.
  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Astazi am avut un pic de timp si am verificat daca da la masa si nu da, exact cum ma asteptam de altfel, si are o rezistenta interna de 2 Ohmi, atit, nu am masurat tensiunea de alimentare si felul sau (continuu sau altfel) pentru ca necesita "belirea" firelor si nu prea vreau asta, altfel nu am acces la ele sa pot pune sondele. In concluzie, la mine cel putin, alimentarea injectorului se face prin doua fire, ramine de vazut cum o sa fac sa vad ce fel de curent il actioneaza ca deh, ma maninca...

• 3 weeks later...