Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

hardisk ide to usb


Vizitator rosario

Postări Recomandate

Vizitator rosario

am un hardisk de 80 de gb si as vrea sal fac sa mearga pe usb , cum pot face mar interesa fara sa cumpar din magazine apartura ce face asta? eu vreau sa fie proiect diy. ms

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

raportul muncă/rezultate e cam simbolic, dar dacă ţii musai...dă un search pe google, că sunt destule proiecte cu mcu sau fără, din care te poţi inspira.mai ales proiectele de mp3 player standalone, care folosesc un hdd pentru stocarea mp3-urilor...cea mai fără bătăi de cap şi mai ieftină soluţie e să iei un hdd enclosure pe usb. pe ide nu pe sata!!!

Link spre comentariu

şmecheria e că firmele care vând rackuri cumpără direct de la fabrici integratele necesare, cu miile de bucăţi odată, ceea ce înseamnă câţiva cenţi/bucată.dar dacă tu vrei doar 2-3 integrate, o să te coste ceva dolari "afacerea"...unde mai pui că acele ic-uri specializate sunt capsulate gen plcc, adică sunt integrate smd, greu de lipit dacă abia înveţi cum se foloseşte letconul.la asta mai adaugă carcasele: o carcasă-două ajung la preţuri fioroase pe bucată, dar dacă cumperi câteva mii de bucăţi, ajungi iar la câţiva cenţi, maximum un dolar pe bucată...

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

Am cumparat eu 37 lei +posta si functioneaza excelent ;are inclus si alimentator 12v si 5 v,iar compu vede hdd -ul ca si o alta partitie a lui.Mai mult,avand un hdd cu so instalat pe hd extern am lansat cateva aplicatii din program file(pe acel hdd) si au mers excelent

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări