Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Kit-uri de la Adelaida

Recommended Posts

Guest bodisan

Voi ce stiti de amplificatoarele de la Adelaida (kituri)? Sunt tzapa sau merg bine? De exemplu modelul de 2x160w cu finali MJ4032, MJ4035 merge bine? Ca pretul e destul de mic (600 mii) :)

• Replies 13
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:evil: Stai linistit ca nu merita banii astia... Am si eu un amplificator de la adelaida, si am mai vazut pe net multi baietii care aveau si toti ziceau ca sunt varza amplificatoarele astea :x al meu care e de "400W" (doua de 200w in punte) se aude MULT mai rau decat un amplif cu un singur tda7294.. mai bine cauti pe undeva sa iti iei doua amplificatoare cu cate 2 TDA7294 in punte si vei avea cam 2x140W costa mai mult (cam 500mii/ bucata) da sigur merita :)

Guest bodisan

Stiu ca TDA7294 sunt bune... ca am citit o gramada de chestii bune despre ele... dar nu prea stiu unde sa gasesc in craiova... sau unde sa comand online. Mie oricum mai mult de 2x100w rms nu imi trebuie... :) Daca stie cineva linukuri ceva... sunt deschis. Ca ultima solutie o sa incerc sa imi construiesc eu unul... dar cum nu am mai contruit pana acum amplificatorare... sunt rookie si s-ar putea sa fac totul varza! :roll:

Stiu ca TDA7294 sunt bune... ca am citit o gramada de chestii bune despre ele... dar nu prea stiu unde sa gasesc in craiova... sau unde sa comand online. Mie oricum mai mult de 2x100w rms nu imi trebuie... :) Daca stie cineva linukuri ceva... sunt deschis. Ca ultima solutie o sa incerc sa imi construiesc eu unul... dar cum nu am mai contruit pana acum amplificatorare... sunt rookie si s-ar putea sa fac totul varza! :roll:

Gasesti la Adelaida :lol:
Guest bodisan

Si apropo, ma uitai si pe site-ul lui conex si nu scrie acolo care kit de amplif este cu tda7249... tre sa ghicesc eu. :( Si nici transformatoare toroidale nu prea au... ca daca eu am un amplif de 2x100 macar (desi probabil o sa fie mai mare) am nevoie de un traf de macar vreo 500VA. Pe unde mai gasesc asa ceva?

mig... esti sigur sigur ca au la Adelaida? Ca pe site nu apare. Poate or avea integratul... dar kit cu el nu prea cred.

Eu le am de vreo 3 ani de la ei. Si 022 si 023. Si ambele merg bine si acum si fac fata la nunti.
  • 2 months later...