Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Card SD de 32giga


Vali 1997

Postări Recomandate

Buna ziua , in acest moment sunt in concediu :da iar ieri in timp ce filmam fericit si faceam fotografii pe display-ul camerei mi-a aparut un mesaj "tulburator" : FORMAT or FULL FORMAT . Am in camera un card de 32 giga care se pare ca brusc s-a stricat . Tinand cont ca aveam pe el fotografii si filmulete facute pe parcursul a doua zile am incremenit . M-am garabit la hotel si am bagat cardul in laptop unde fara probleme am descarcat ce aveam pe el . Dupa , l-am bagat in camera si l-am formatat asa cum ma si sfatuia . Din pacate am constatat ca nu mai merge . Nedumerirea mea este ca in laptot este ok , l-am formatat , l-am scanat de erori , l-am facut FAT ,NTFS etc,. Nu are probleme . In camera video nu mai merge . In acest moment folosesc camera cu un card de 8 giga care merge normal . Oare este stricat cardul sau camera nu mai vede 32 giga . Am incercat cardul si intr-un aparat foto Fuji si tot defect il da . Multumesc .

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • 5 luni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări