Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

ce driver sa folosesc?

Recommended Posts

• Replies 16
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 3 months later...

da este in regula, am facut o gramada de drivere dupa aia

pentru motoare bipolare cu un curent de 1.5A/faza. ce driver ii mai retabil tb6560 sau un driver cu L297si L298? lunda in considerare urmatoarele se doreste un cnc mic sa zic(zona activa gen A4 sau putin mai mare) care e mai rentabil pret(cost realizare driver, piese, complexitate si restu)/performante am gasit ceva pe cnczone driver cu l298 si l297 postat de o persoana cu numele elforum e cineva de aici daca da imi poate spune si mie valorile pieselor :d. cum ar fi de preferat fiecare axa cu driverul ei sau toate 3 pe o singura placa??http://www.cnczone.com/forums/open_sour ... ver-2.htmliar despre tb6560 este un kit realizat frumos de domnu Vasile

pune optocuploare rapide ca e mai bine

ms. 74hc14 poate fi folosit in placa de interfatare pe langa optocuploare. circ 74hc14 e folosit in cazul folosirii unor optocuploare mai lenese??si schema testa de interfatare pc (db25) pt cnc ce imi poti recomanda incerc sa proiectez si eu una
  • 4 weeks later...