Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Recomandati un antivirus bun


MifTy

Postări Recomandate

Security Essentials e o porcărie penală care doar vă lasă impresia că sînteţi în siguranţă. Aceeaşi impresie pe care o aveţi cînd folosiţi un antivirus şi/sau sistem de operare luat de pe torenţi. Şi eu folosesc tot BitDefender Free, iar în cinci ani de utilizare n-am văzut vreodată un virus.

Link spre comentariu

Eu unul sint foarte multumit de el, dar folosesc PC-ul pentru uz propriu, nu intru pe filme online, pe site-uri sexy sau warez ori alte mizerii.

Si bilunar il scanez sub DOS cu 3 antivirusi, curat ca lacrima.

Pentru orice eventualitate am back-up system pe 2 HDD cu Norton Ghost si un disk blu ray, in stadiul de SO instalat+activat+neupdatat+toate softurile ce le folosesc.

In caz de nevoie restore backup (dureaza 12 minute maxim), si doar update windows tot ce tine de secuirty updates, niciodata cele recommended sau diverse drivere de la ei, n-am chef sa ma bata la cap cu Win 10 sau telemetriile lor.

Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...

Am avut Bitdefender cu licență ani buni fără probleme, acum am pe două laptop-uri BD Free (au scumpit rău licența) și pe PC un Norton cu licență de la Telekom. Nu am avut probleme cu BD Free, dar evit site-urile pe care le declară ca periculoase, cel mai bun antivirus este un utilizator avizat... nu dați click pe toate tâmpeniile și nu deschideți orice atașament nescanat.

Link spre comentariu

Folosesc BD de cam 10 ani. Total Security pentru 3 PC-uri. Nu-l cumpar niciodata la pret intreg (80$), il cumpar la fiecare oferta (de ex. la Craciun) de 20$ chiar daca mai am luni de zile din licenta curenta, se adauga un alt an la ce mai ramasese. Eu zic ca merita. Totusi, site-ul cel mai hardcore pe care il vizitez fiind Elforum.

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Eu folosesc in momentul de fata Avast si sunt multumit de el iar pe vremuri foloseam Kaspersky care evident ca era mai bun chiar cu mult dar de cativa nu se mai poate folosi gratuit asa ca am renuntat la el.Bitdefender n-am folosit niciodata dar am auzit ca si acesta este clar mai slab fata de Kaspersky.Daca cineva de aici le-a folsit pe ambele poate stie sa spuna care este mai grozav.

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
  • 1 an mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

BD antivirus un calculator 2 ani  este 70 de lei....ce s-a scumpit ? Oferta pe e.....mag

La 04.06.2019 la 16:20, miticamy a spus:

Am cumparat un I3 SH iar tanarul de acolo mi-a recomandat AVAST. Ultimul mesaj de la ei mai jos, este grav?

AVAST-4iun.jpg

Apasati resolve si se rezolva.....nimic grav

Link spre comentariu
  • 3 ani mai târziu...

Salutare

2  zile la rand am  fost apelat de ,,gigi,, rcx-rdx,, 

care mi-au recomadat sa-mi curat dispozitivele legate la retea ,,wifi-lan,, deoarece am ceva virus(virusi) ce incerca sa le atace reteaua

adevarul e ca ,cu o seara inainte ,i.mi picase un router ce era legat la ont-ul lor,mi-au spus ca  primul ..atac,, a fost  in jur de ora 10 a diminetii,si totusi routerul a mers pånå seara,

am schimbat routerul cu ce aveam prin casa(un mini router-2-5ghz)

a trecut o zi cu mici pene de retea,si iarasi am fost sunat,cu aceeasi problema,cu rugamintea sa chem pe cineva sa faca ceea ce trebuie daca nu ma pricep

am instalat ,eset internet security si Malwarebytes ,ce mi-au gasit ceva in google si alte ,programe de hack ,activatori win....dar si in intr-un ,,repeter,, ce era legat la primul rooter,

am deconectat ,,repeterul,,

am fost la ,,gigi,, si am luat un tp.link ax1500 (ce era moca in custodie pentru cei cu aboament de 1gb,)rooter ce l.am montat ca prim router dupa ont,si ca repeter am configurat mini routerul,

asta pana vad ce a patit primul rooter AC1750 TP-Link Archer C7 ,ce nu mai vrea resetat,voi incerca poate gasesc un bin sa.l rescriu  in programator,sau poate voi lua alt rooter in custodie pentru 3 lei pe luna,nu våd rostul sa mai cheltui cca 200-300lei pentru 3 lei pe luna,nu-mi trebuie cine stie ce router,ca nu descarc,jocuri,filme,sau sa rulez ceva online ce necesita ,,routere adevarate,,

in fine m-am cam lungit cu vorba

ce antivirus bun recomadati la un pret mic 100-200 ce sa suporte 5 device-uri ,3 device-uri android si 2 device-uri windows,sa-mi protejeze reteaua ,sa nu mai fiu ,,pe lista neagra,, a ,,Gigi,,

ps.

deobicei cele ,,moca,, vin si cu ceva mai putina protectie si cu alte ,,dedesubturi,,

 

Va multumesc

 

Editat de iuliantv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări