Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

ce pot face cu un mp4 stricat?

Guest cyb3rman

Recommended Posts

ecranul, dacă nu-i faci praf panglica şi/sau conexiunile, butoanele, eventual şi flashul...bănuiesc că ai ceva staţie de lipit/dezlipit mai sănătoasă, altfel...dacă ai ochi buni, sau o lupă serioasă şi o lampă cu mulţi lucşi, o staţie de lipit bună, şi cunoştinţele necesare, poţi încerca să-l repari.doar că dacă le aveai pe-astea nu mai întrebai...

Guest cyb3rman

pai exact ecranul il are stricat (spart :d)si de nervi l-am smuls.. :nas: deci nu cred ca il mai pot repara

pai exact ecranul il are stricat (spart :d)si de nervi l-am smuls.. :nas: deci nu cred ca il mai pot repara

se găsesc ecrane de vânzare, dar la nişte preţuri de stă mâţa-n coadă, mai ales că vorbim de un ecran de mp4 player, nu un 16x2 banal!!!...verifică să nu fi făcut ceva scurturi, să nu fi întrerupt vre-un traseu fără legătură cu ecranul, etc, şi cu puţin noroc, îl poţi folosi în continuare, ca flash drive...

Si fiica-mea a incercat un mp4 de-asta (s-a dus clar si definitiv acumulatorul) Il mai folosesc eu pe post de flash-drive (are 2GB), dar e foarte lent la transfer...Asta-i politica pe piese de schimb: mai bine iti cumperi altul, decat sa iei piesa, si mai trebuie si sa o montezi....Spor la inlocuire!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines