Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

descriptare....

Guest test

Recommended Posts

imi cer scuze daca nu e locul ideal unde sa postez o intrebare....incerc de ceva vreme sa decriptez un nume si nu reusesc,nu imi pot da seama cu ce metoda e criptat. daca are careva o idee pls reply

Am3RsRCTVK1vHew21yV2gPKbvZx4/SIG=10sjpmcoe

e intr-un URL, nu se poate sparge nik, relax ... e o chestie legata de twitter, folosita de yahoo,daca reusesc sa aflu cu ce a criptato cei de la yahoo,pot folosi metoda in alte scopuri personale, asa ca treaba cu hack/crack a picat din start :P

hmm, și ai un site de securitate (umbrella term pentru hacking) care a fost închis de registrarul tk tocmai că avea conținut care contravenea condițiilor lor de exploatare. după ce văd pe siteul actual din semnătură, presupun că pe acest motiv.

the fun part is, nici măcar nu ești bun la ceea ce predici. îți dai seamă că pentru comunicație între două siteuri, nu se va folosi ceva criptat, ci vor exista hash-uri în DBurile de pe ambele? Ca să se lege datele dintre cele două siteuri, sunt folosite fix hash-uri. Motivul e tocmai ca să nu poți recupera datele originale dacă furi un cookie sau te bagi peste o conexiune.

Și ca să fie ținuți departe scriptkiddies ca tine, așa, un hash este o formă de 'criptare' care nu se poate decripta. Există un număr infinit de date originale care îți pot da același hash, și nu ai cum să faci o decizie care dintre ele este sursă.

@ph3e4r: http://www.hoagio.ilive.ro/spam.html (site-u omului)

Ia uite ce predă băiatu, cum se face spam cu un cont fals, și dacă se bagă ochiu prin fișierele lui din screenshoturi, o să se observe și alte prostii. Mai departe, ne arată cum se bagă un IP în spamhaus, după care se cere altu de la RDS. Eu zic să nu-l banezi sau să te iei de el, că uite, e profi tipu, folosește knoppix :ras:

@OP (test): N-am nimic cu script kiddies și prostioarele de genu, da spamu mă enervează.

Relax, am gasit solutia, nush ce trebuie sa va agitati in halu asta, dak ai ceva cu mn personal da un reply si rezolvam, dak nu-ti convine ceva atunci cauta in alta parte,foloseste prietenul google....cea ce am descris in site-ul meu e un lucru pe care trebuie sa-l stie toata lumea, nu sa-l puna aplicare.Oricum aici discutam despre altceva, sau discutam....nu despre site-u meu.Iti mia zic ceva? Te crezi haceR? scriptkiddies prostutM-ai speriat tare, e plin pe toate forumurile de kkti ca tine, sau de moderatori de 2 centi care le s-are inima din piept de bucurie ca da un ban = :aplauze

• Administratori

din pacate ne-a parasit motivul este ca nu a scris bine, nu se zice descriptare ci decriptare. Daca tot vrea sa se faca heker ar trebui sa stie cum se scrie ce vrea sa faca :sparge:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines