Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Vreau sa conectez home cinema-ul la pc

Guest sosetzel

Recommended Posts

Guest sosetzel

Buna deci cum am mai spus vreau sa conectez home cinema-ul la calculator dar nu merge va dau cateva poze sa vedeti despre ce este vorba si ce mufe am ... deci este vorba despre matzaraia asta ( http://img405.imageshack.us/content_rou ... ia=mupload ) iar acestea sunt mufele ( http://img696.imageshack.us/i/dsc00374cs.jpg/ ) imi cer scuze pentru calitatea imaginii

Guest sosetzel

Nu-i trebuie adaptorul acela pentru ca jack-ul vine in calculator iar RCA in sistem(la cablul pe care il are), ce nu merge?

deci cum ai zis tu jack-ul vine la placa audio in calculator iar cablurile intra in mufa rosie si mufa alba din stanga ... si nu imi merge ... logic cred ca ar trebui sa mearga... oare problema este de natura software ? adica trebuie sa umblu pe la driveru de sunet?

Nu-i trebuie adaptorul acela pentru ca jack-ul vine in calculator iar RCA in sistem(la cablul pe care il are), ce nu merge?

Asa e, scuze, am citit in graba... Pai cu o pereche de casti se aude? Daca da, atunci n-are cum sa fie software...

Guest sosetzel

Daca conectezi sistemul la alta sursa de semnal merge?

Fiti atenti ..! merge dar numai daaca redau ceva pe dvd , numai atunci se aude sunetu de la calculator iar volumul il pot reglua doar de pe calculator de pe interfata playerului nu merge ... e ceva .

Guest sosetzel

Daca conectezi sistemul la alta sursa de semnal merge?

Si se aude scandalos de urat :-? si fara bass ... de unde ar trebui sa reglez acum

Guest sosetzel

Nu se comporta normal, vezi setarile, citeste manualul de utilizare.

am rezolvat cu sunetu se aude mai binisor dar subwooferu' nu merge de nici un fel ....cand am reglat sunetul l-am reglat din driver-ul calculatorului iar din dvd nu pot seta nimic deoarece nu am un televizor pe langa mine ...cum pot sa fac sa se auda si suwooferu' ?

sa il setezi mai intai "windows-ul" sa scoata pe toate cele 3 jack-uri 5.1apoi mai este o chestie nici atunci nu va merge 5.1 curatdin mp3 stereo nu vei face 5.1 pur niciodata ( de aia se aude groaznic) cine stie un pic cum sta treaba stie ce vreau sa spun

Guest crick

Nu se poate activa functia prologic 2 de la sistem(sau nu are)?Cam asta e rolul ei sa scoata 6 canale din 2(artificial).

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines