Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Beko 14T46 TXS

Recommended Posts

Salutare tuturor!Am in lucru un Beko sasiu E1(doagonala 37cm) -sursa TDA16846,procesor TDA9345PS/N3/3,care a avut trafo linii strapuns.L-am schimbat cu unul original,observand ca nu am rastru ci doar sunet.Tensiunile de alimentare sunt corecte.Daca maresc Screenul din traf apare pt. foarte scurta durata imagine apoi intra imediat cursa inversa pe fond gri(se blocheaza catozii).Meniul pe ecran(OSD) interesant ca apare.Am schimbat condensatorii de filtraj de pe bara de 155v-alimentarea finalilor video,inclusiv condul de pe Ug2 dar tot nu functioneaza.Am schimbat inclusiv procesorul.Nu stiu ce poate avea

verificati traseul de abl incepand din pin 8 al trafo linii ...,nu evitati t507.rezistenta de 220 k din baza....de multe ori condensatorul de 100n ce decupleaza,are rezistenta ...verificati si cu abldat la masa separat de circuit printr-o rezistenta de 1 k succes

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines