Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Amplificare semnal prin radiocass

Guest ptrionutz

Recommended Posts

Guest ptrionutz

Salut! Am si eu o intrebare, sper sa nu fie prea idioata. Vreau sa leg un iPod la casetofonul de la masina, adica sa anulez caseta si sa leg auxiliarul in locul ei. A facut cineva asta la un cd-player si a mers(nu prea bine ca cd-playerul era varza). Vreau sa stiu daca merge sa fac chestia asta si daca semnalul o sa aibe claritate .

Guest ptrionutz

Nu prea inteleg de ce acolo, da o sa incerc. A mai facut cineva chestia asta, se merita sau e o prostie?

Salut! Am si eu o intrebare, sper sa nu fie prea idioata. Vreau sa leg un iPod la casetofonul de la masina, adica sa anulez caseta si sa leg auxiliarul in locul ei. A facut cineva asta la un cd-player si a mers(nu prea bine ca cd-playerul era varza). Vreau sa stiu daca merge sa fac chestia asta si daca semnalul o sa aibe claritate .

dacă eşti tămâie în materie, vezi dacă se mai găsesc adaptoarele alea mp3 player la casetă...arată ca o casetă normală, dar acolo unde vine capul e o bobină, şi primeşte semnal printr-un mic jack, care este eventual amplificat şi apoi băgat în circuitul normal al casetofonului...aşa n-ai alte probleme... doar că n-am mai văzut aşa ceva cam de multişor prin magazine, de când s-au cam învechit casetofoanele...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines