Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Card Parcare

Guest cosontheweb

Recommended Posts

Guest cosontheweb

SalutSunt nou pe acest forum si mai am pana sa-l citesc pe tot... chiar vreau sa citesc cat mai mult de aici pentru ca sunt multe de invatat...Dar am si eu problema pe care sper sa o rezolv cu cineva care se pricepe si care dispune de instrumentele necesare.Am un card magnetic de parcare (de-ala de deschide o bariera la intrare si una la iesire) si as vrea sa-mi fac o copie de rezerva. L-am mai pierdut odata si nu vreau sa am emotii ca nu am cum sa intru cu masina daca il mai pierd odata. Iar cine mi l-a dat a spus ca ei emit doar un singur exemplar.Poate cineva sa copieze asa ceva? Totul e legal, e in scop personal, dupa un alt card original al meu. Rog mesaj privat!MultumescCosmin

Guest cosontheweb

In general cardurile alea au o serie unica nemodificabila, iar sistemul este cel care tine minte seria si accepta sau nu cardul. Deci prea usor nu s-ar putea face.

Da, asa banuiam si eu. Dar seria asta poate fi copiata pe un alt card magnetic. Practic se cloneaza. Trebuie sa existe un aparat cu care sa se poata face chestia asta. Nu as fi eu singurul cu 2 cartele identice :)Cosmin

Guest cosontheweb

Dar nu poti sa mai ceri o cartela pe motiv ca ai pierdut-o? In felul asta ramai cu 2, nu stie nimeni. Sau costa cam multisor o cartela?

Costa cam mult si mi-au spus ca ei nu mai au cartele blank-uri pe care sa imprime si nu pot comanda doar una pentru mine....Cosmin

...asta e cusuta cu ata alba!

Ba sa avem pardon,mie mi se pare rosie :rade: O cartela de acces nu e scumpa pt ca atata costa ci pt ca atata revine fiecarui post din parcarea respectiva cota parte din costul lucrarii...un duplicat sau o alta cartela in locul uneia pierdute sau distruse nu poate si nici nu costa cat prima,asta daca cel care a dobandit-o solicita si nu altcineva :rade:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines