Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

probleme decodor digital hyundai de la rds

Guest nelubuz

Recommended Posts

Guest nelubuz

Stie cineva de ce conservele hyundai de la rds nu pot fi inchise nici macar din telecomanda ? daca le inchizi, trebuie sa revii la setarile din fabrica ( cazul mai multor prieteni de-ai mei ), sau si mai rau ( cazul meu ), cand trebuie sa suni la relatii cu clientii ca sa-ti reseteze cartela. tipa de acolo mi-a spus ca nu trebuie inchis nici macar din telecomanda. am fost asa de blocat incat nici macar n-am mai intrebat de ce... si mai e ceva! nu se pot aranja programele in ordinea care vrei chiar daca are aceasta optiune in meniu. mentionez ca mai am un decodor aceeasi marca, cu acelasi meniu, dar pentru satelit, pe care il folosesc din 2006, la care aceste probleme nu apar . :sparge:

Stie cineva de ce conservele hyundai de la rds nu pot fi inchise nici macar din telecomanda ? daca le inchizi, trebuie sa revii la setarile din fabrica ( cazul mai multor prieteni de-ai mei ), sau si mai rau ( cazul meu ), cand trebuie sa suni la relatii cu clientii ca sa-ti reseteze cartela. tipa de acolo mi-a spus ca nu trebuie inchis nici macar din telecomanda. am fost asa de blocat incat nici macar n-am mai intrebat de ce... si mai e ceva! nu se pot aranja programele in ordinea care vrei chiar daca are aceasta optiune in meniu. mentionez ca mai am un decodor aceeasi marca, cu acelasi meniu, dar pentru satelit, pe care il folosesc din 2006, la care aceste probleme nu apar . :sparge:

Pot fi aranjate programele intrand in meniu cu butonul galben, apoi marchezi programul (cred ca tot cu butonul galben), muti programul in pozitia dorita cu sagetile up/down si cinfirmi cu OK.

Guest nelubuz

Pot fi aranjate programele intrand in meniu cu butonul galben, apoi marchezi programul (cred ca tot cu butonul galben), muti programul in pozitia dorita cu sagetile up/down si cinfirmi cu OK.
stiu cum se face ! dupa ce faci toate operatiunile iti da impresia ca totul e ok dar cand schimbi canalul toate pe care le-ai mutat revin in pozitia initiala, lucru constatat , de altfel, si de alti utilizatori. tocmai mi s-a comfirmat acest lucru pe un alt forum

problema cu conservele e foarte des intalnita,defectul e din procesor :rade:

Guest nelubuz

n-am inteles exact ce probleme ai cand il inchizi, dar probabil nu are ultimul firmware, vezi in meniu

daca il inchideam nu mai vedea cartela ! am rezolvat in cel mai pur stil romanesc: in dimineata asta am scos cartela din el si i-am ars doi pumni ! dupa reintroducerea cartelei functiona fara probleme. voi transmite si celorlalti pe care ii stiu cu aceleasi probleme aceasta metoda. din pacate problema cu mutatul programelor in ordinea dorita nu s-a rezolvat...

Guest comfel

cand ai achizitionat decod se inchidea din telecomanda ....??

acest model este un compromis intre cele satelitare tip hyundai hss-1160na si acesta digital terestru ( conserve )

citeste aici si probabil te vei lamuri...

http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=70875

http://www.lyngsat.com/packages/digi.html

Guest nelubuz

cand ai achizitionat decod se inchidea din telecomanda ....??acest model este un compromis intre cele satelitare tip hyundai hss-1160na si acesta digital terestru ( conserve ) citeste aici si probabil te vei lamuri... http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=70875_______________________http://www.lyngsat.com/packages/digi.html

se inchidea, dar cand il deschideam nu mai vedea cartela si trebuia sa revin la setarile din fabrica. acum functioneaza ( cat o functiona ) stiti ceva de cele HD, ca vreau sa iau unul ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines