Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV KEYMAT made in china parolat

Guest almaro76

Recommended Posts

Guest almaro76

Am in service un tv made in china marca Keymat care nu vrea sa intre in meniul de cautare din cauza unei parole pe care clientul nu a retinut-oam incercat sa scriu dumpul cu un altul dar mi-a fost imposibil de gasit exact dupa acest tip de tv asa ca am gasit un dump cat de cat compatibil cu unul de Duraband, fuctioneaza dar cand reglez volumul spre maxim se schimba pe programul 2 si apoi regleaza volumul,probabil ca dumpul nu este compatibil.Nu am reusit si nici nu am gasit informatie ptr. intrarea in service gandindu-ma ca poate pot reseta cumva parola din service modeam incercat cu - menu 6483 - dar nu vrea sa intre in service cu acest codVa rog ajutati-ma cu o informatie,un dump etc. poate reusesc sa-l pun pe "picioare".este echipat cu procesor TDA9361PS/N3/3/1740pe sasiu are o eticheta pe care scrie KEYMAT210804415 si pe capac KEYMAT2102Stima.

Modelul corect este Keymat KECR2102, nu KEYMAT2102 cum ai scris tu..Pune dump-ul original inapoi in televizor si daca poti sa atasezi o poza cu telecomanda originala.Posteaza dump-ul original aici.

Guest almaro76

Acest dump se potriveste dar cand reglez volumul sonorului din telecomanda, televizorul se comuta pe progranmul 2 la vol + si respectiv program 1 la vol -

Guest almaro76

Nu functioneaza "depanatortv", este acelasi dump sau asemanator cu tv DurabandVa rog daca stiti ceva coduri de intrare in service mod la tv chinezesti poate rezolv problema din serviceMultumesc.

Incercati varianta aceasta, tot de la un tv chinezesc (zander) :Se apasa butonul "sleep" de pe telecomanda,se seteaza timpul 00:50 dupa care se apasa butonul de Vol+ de pe TV, moment in care se intra in meniul de service care are 3 pagini.Paginile se schimba apasand botonul ok de pe telecomanda sau tv.Iesirea din meniul de service se face apasand butonul PP de pe telecomanda.

Aveti dreptate modelul este KECR 2102Am atasat telecomanda si dump-ul original

Cu dump-ul parolat apasa tasta LOCK (lacat) introdu parola default 0000 si apoi intra in meniul de blocare si seteaza pe OFF functia child lock.In meniul de cautare trbuie setat pe OFF functia LOCK ( blocheaza cautarea canalelor ;daca are asa ceva ).Desi telecomanda echivalenta e cea de Vortex KK-Y267.....

Guest almaro76

Am reusit sa gasesc parola de pe dumpul original aceasta fiind "2233"si spre marea mea surpriza tv-ul se comporta la fel ca si cu dumpul de duraband cred totusi ca telecomanda este defecta si la apasarea tastelor de volum aceasta telecomanda emite eronat.Inainte, tv-ul regla volumul sonorului corect deoarece fiind parolat nu se permitea schimbarea programelor din telecomanda, dandu-mi impresia ca celelalte dump-uri nu sunt compatibile.O sa cumpar o telecomanda noua si revin cu informatii.In service nu am reusit sa intru cu toate ca am incercat aproape tote metodele de pe net si de prin reviste.am atasat dumpul original fara parola

Guest almaro76

Am cumparat o telecomanda nou compatibila dar fara meniu cea originala momentan nu este de gasitPot spune ca defectul cu schimbarea programului la apasarea tastei de volum up sau down a disparut si tv-ul se comporta normal.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines