Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV Philips defect

Guest Alexandrovici

Recommended Posts

Guest Alexandrovici

Philips Model; 21PT1542/58SNu stiu de unde sa iau modelul sasiului...insa poate reiese de aici:-A51EAL135X15-SL6.1 AAImaginea s-a strans pe mijlocul ecranului (o fasie de 10-15 cm), pe orizontala. Banuiesc ca e tubul catodic insa vreau o confirmare de la cineva care se pricepe.Diseara am un aparat foto si pun o poza.Multumesc anticipat!

Sasiul tv-ului d-voastra este PHILIPS L6.1, schema o gasiti pe eserviceinfo.com sau elektrotanya.com{fara logare aveti dreptul la doua scheme pe zi}, dar fara suparare, dupa simpomul tv-ului si diagnosticul care l-ati pus cred ca ar fi mai bine sa consultati un profesionist si nu va suparati pe colegii care va iau mai tare, nu ofac din rautate...

Guest Alexandrovici

E vina mea ca am uitata sa precizez faptul ca nu cunosc foarte multa electronica, nu intentionez sa il repar singur ci sa vad daca se poate si daca se merita reparat.

Guest Alexandrovici

Multumesc pt raspuns si ajutor !!!Il voi duece la un doctor sa se ocupe de el...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines