Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV Philips defect


Vizitator Alexandrovici

Postări Recomandate

Vizitator Alexandrovici

Philips Model; 21PT1542/58SNu stiu de unde sa iau modelul sasiului...insa poate reiese de aici:-A51EAL135X15-SL6.1 AAImaginea s-a strans pe mijlocul ecranului (o fasie de 10-15 cm), pe orizontala. Banuiesc ca e tubul catodic insa vreau o confirmare de la cineva care se pricepe.Diseara am un aparat foto si pun o poza.Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Sasiul tv-ului d-voastra este PHILIPS L6.1, schema o gasiti pe eserviceinfo.com sau elektrotanya.com{fara logare aveti dreptul la doua scheme pe zi}, dar fara suparare, dupa simpomul tv-ului si diagnosticul care l-ati pus cred ca ar fi mai bine sa consultati un profesionist si nu va suparati pe colegii care va iau mai tare, nu ofac din rautate...

Link spre comentariu
Vizitator Alexandrovici

E vina mea ca am uitata sa precizez faptul ca nu cunosc foarte multa electronica, nu intentionez sa il repar singur ci sa vad daca se poate si daca se merita reparat.

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări