Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Telecomanda pentru camere DSLR

Guest gvi70000

Recommended Posts

• 7 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Super tare! Ce functii realizeaza?Eu am un Nikon D200. Crezi ca ar merge? Din pacate nu am vazut nici o schema. O poti face publica impreuna cu softul?

Pentru Nikon am facut eu cel mai simplu posibil, ai totul aici:viewtopic.php?f=44&t=52292

Guest gvi70000

Merge pe orice camera care are port pentru telecomanda pe fir. trebuie doar sa stii care sunt conexionile pentru focus si shutter

Bravos! Se vede ca ai lucrat mult si arata bine. De mult tot vreau si eu sa ma apuc de HSP....Ca sfat: cand schimbi un proiect, nu schimba si linkul. Lumea cand se uita se uita la primul link etc... si cum ala duce catre pagina inexistenta....Plus, nu conteaza cum updatezi proiectul, cineva care te-a salvat in bookmarks te gaseste mereu la aceeasi adresa.

Guest gvi70000

Da, ai dreptate. O sa incerc pe cat posibil sa pastrez linkurileai observatii de facut la telecomanda?Orice observatie sau sfat imi sunt de folos

Guest gvi70000

Da, are intervalometru in menil timelapse. Am mai adaundat un meniu nou numit clip ce simplifica realizarea filmuletelor. Dupa ce il testez o sa-l si postez.Pentru Panasonic solutia ar fii sa te legi direct la butonul aparatului(desfacut, creeare legaturi, scoatere un cablu din aparat pt conexiune usoara)

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Guest zahei

cam care e bugetul pentru telecomanda asta si pentru senzori, in special cel de sunet?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines