Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ce fel de tranzistor este?


Vizitator patacion

Postări Recomandate

Vizitator patacion

O subiect scurt pentru cunoscatori: stie cineva sa-mi spuna ce componenta este cea din attachment ce pare a fi un tranzistor intr-o capsula TO-251? Adresez aceasta intrebare, fiind dezorientat in cautari incerte pe net. Ce tip trebuie sa se inteleaga din inscrisurile urmatoare?D2.N52.C931[attachment=0]IMG_001.jpg[/attachment][attachment=1]IMG_002.jpg[/attachment][attachment=2]IMG_003.jpg[/attachment]Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator patacion

Multumesc de raspuns, asa credeam si eu initial, pana am vazut ca nu corespunde capsula, de aceea am atasat si foto...Cunoasteti un link mai serios unde-l pot gasi (TO-251)? Multumesc!

Link spre comentariu

1-- codul corect al piesei dvs este std2n52-1 , nicidecum std2n50...!2-- fabricantul este st microelectronics , deci este o piesa facuta de un brand name , n-are nici o treaba cu chinezii...!3-- pdf-ul piesei nu este disponibil nicaieri , pentru ca este o piesa facuta la comanda pentru o anumita firma x ...si respectiva firma x a impus restrictii tipice copy-rightului...!4-- acel c931 nu are nici o legatura cu 2sc931....never ,ever ...! nu este decit un cod intern de identificare , si anume...c inseamna probabil tara unde a fost fabricat , 9 inseamna ca e facuta in 2009 , iar 31 inseamna saptamina nr 31 din 2009 ...! :da

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări