Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Tvc Panasonic

Recommended Posts

Buna seara!Modelul este TX-28XDP3 pe un sasiu EURO2MProvine din Anglia si trebuie sa schimb norma (5,5) si sa dau drumul la benzi.Am intrat in Service 1 dar aici se fac doar reglaje ale dimensiunilor.Va rog sa ma ajutati sa intru in Service 2,unde am inteles ca se poate da drumul la benzi.V multumesc!

• 2 weeks later...

Dupa ce se intra in service1 se parcurge acesta pana la capat apoi se apasa tasta HOLD de pe telecomanda si trece in service 2.Aici se modifica OP-urile:OP1 01111110OP2 11100010OP3 01100010OP4 01010100Cu aceste OP-uri am SC1,SC2 si cautare FIF UHFAvand MSP3410 cred ca trebuie sa pun si convertor si selector pt.a prinde toate programele.Stie cineva cum se rezolva problema?Ma puteti ajuta?

am avut si eu 2 clienti cu astfel de aparate aduse din Anglia...le-am studiat si trebuia sa schimb tunerul pentru ca avea numai uhf..nu am gasit si le-am rezolvat in felul urmator:la clientul care mi l-a adus acum cativa ani prin av am legat un video recorder cu tuner de banda larga si la celalalt care mi la adus saptamana aceasta l-am trimis la rcs unde i-au dat un aparat digital pe care l-am legat la cablul tv si prin av la tv ...prinde 100 prog. care merg excelent si plateste la cablu 7 lei in plus la abonament

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines