baza Posted August 13, 2005 Share Posted August 13, 2005 Am achizitionat recent un osciloscop chinezesc SR13A cu 2 canale la 300MHz fabricat prin '86 de Shanghai 21st Radio Factory.Are unele probleme pe partea de alimentare. Toate componentele ( inclusiv CI ) sunt chinezesti, si nu gasesc documentatie ( nici macar pentru un tranzistor amarat gen BC107 ).Ma poate ajuta cineva cu o schema? Link to comment
Rang3r Posted April 14, 2007 Share Posted April 14, 2007 In cazul pieselor chinezesti nu prea ai sansa sa gasesti datasheeturi. De obicei au o serie lunga ca draq, dar despre piesa propriuzisa nu spun nimic. Link to comment
pegas Posted April 14, 2007 Share Posted April 14, 2007 cruce alba de mesteacan. nu poti gasi echivalente decit daca ai noroc ca firma producatoare sa aiba site. ceea ce nu prea cred. Link to comment
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now